Aktuāls

Sony vienmēr centies VAIO modeļos iekļaut kādu biznesa pasaules vērtību. Parasti tas atspoguļojas augstvērtīgu materiālu izvēlē un atturīgā klēpjdatora noformējumā. Arī Sony VAIO SVS1512V1ES nav izņēmums – tajā ražotājs izmantojis alumīniju un magnēziju. Šāda materiālu izvēle atļauj samazināt klēpjdatora izmērus un padarīt to pietiekami vieglu.

SONY DSC

Galvenie parametri:

 • Intel® Core™ i5-3210M procesors 2.5 GHz, ar Turbo Boost līdz 3.1 GHz;
 • Ekrāna izmērs 15.5 collas, jeb 39.5 cm;
 • Nāk aprīkots ar Windows 8;
 • 6 GB DDR3 RAM (4 GB nenomaināmi), max 12 GB;
 • Cietais disks 640 GB, 5400 apgr.min;
 • VAIO Display Plus ar IPS matricu, LED izgaismojumu un pretatspīdumu pārklājumu, 1920 x 1080;
 • Intel® HD Graphics 4000 NVIDIA®, kā arī GeForce® 640M LE video karte;
 • 2 gab. USB 3.0 pieslēgvietas un viena USB 2.0 pieslēgvieta ar lādēšanas funkcionalitāti;
 • Pilna klaviatūra, alumīnija un magnēzija korpuss;
 • Izmēri 255 x 24 x 380 mm, svars 2 kg;
 • Aptuvenā cena 765 Ls (komplektā Windows 8 operētājsistēma).

Izskats un uzbūve

Sony VAIO SVS1512V1ES ieturēts klasiskā, vienkāršā stilā. Tā vāks izgatavots no matēta alumīnija un burti izcelti ar pulējumu. VAIO apakša veidota gluda, bez izvirzījumiem. Piedomāts arī pie dzesēšanas atveru izvietojuma – lai tās aizsegtu ir īpaši jānopūlas. VAIO sver tikai 2 kg, kas ir ļoti labs rādītājs 15” klēpjdatoram. Konkurenti spējīgi līdzīgā cenu kategorijā piedāvāt ievērojamus 300 – 400 gramus smagākus klēpjdatorus.

Sony VAIO SVS1512V1ES kreisajā sānā atrodas austiņu un mikrofona pieslēgvietas, kā arī t.s. slot-load atvere optisko disku ievietošanai.

VAIO labajā sānā atrodas vairums ikdienā nepieciešamo pieslēgvietu – divas USB 3.0 pieslēgvietas, viena USB 2.0 pieslēgvieta, analogā un HDMI video izeja, atmiņas karšu nolasīšanas ierīce, kā arī lādētāja pieslēgvieta.

SONY DSC

VGA pieslēgvieta nedaudz izlec no gludā klēpjdatora, bet to nevar uzskatīt par lielu mīnusu.

Izcili nostrādāta pilnā klaviatūra ar ciparu bloku. Taustiņi viens no otra atdalīti, kā arī tie ir izgaismoti. Varu apgalvot, ka šī ir viena no ērtākajām un atsaucīgākajām klēpjdatoru klaviatūrām, kādu nācies lietot.

Kopumā vērtēju, ka Sony VAIO SVS1512V1ES uzbūve ir lieliska un pilnībā atbilst klēpjdatora cenai.

Ekrāns

Īpaši vēlos izcelt ekrānu! Tā pamatā ir IPS tehnoloģija, kas nodrošina precīzāku krāsu attēlojumu un dzīvākas krāsas, nekā parasti klēpjdatoros esošie TN ekrāni. Tāpat padomāts par filmu skatīšanos un VAIO uzstādītais ekrāns ir ar 1920 x 1080 izšķirtspēju.

Ekrāna pārklājumā izmantota tehnoloģija, kas samazina atspīdumus, kā arī pasargā ekrānu no skrāpēšanās. Jāatzīst, ka Sony VAIO SVS1512V1ES ekrāns bija pozitīvs pārsteigums un vērtējams kā milzīgs VAIO pluss.

SONY DSC

Kas lācītim vēderā?

Sony VAIO SVS1512V1ES aprīkots ar Intel® Core™ i5-3210M 2.5 GHz procesoru, 6 GB RAM, GeForce® 640M LE video karti un 640 GB cieto disku.

Lēnākā komponente šajā orķestrī ir cietais disks, kas īsti nespēj apkalpot pārējo komponenšu sniegto ātrumu. Īpaši tas vērojams Windows 8 ielādes laikā, kā arī programmu startēšanās ātrumā. Ražotājam vajadzētu apsvērt vismaz hibrīda diska uzstādīšanu, lai operētājsistēmu un atsevišķas prasīgākās programmas būtu iespējams darbināt ātrāk.

Par pārējām komponentēm būtu grēks sūdzēties. Lai arī 4 GB RAM nav nomaināmi un pieejams tikai viens RAM slots, tomēr pieļauju, ka klēpjdatoram ar 12 GB RAM ir vairāk kā pietiekami. Standartā uzstādīti papildus 2 GB RAM, kas kopā veido 6 GB RAM.

GeForce® 640M LE nav pati spējīgākā tirgū pieejamā klēpjdatoru video karte, bet tā spēs nodrošināt pieņemamu sniegumu spēlēs.

Max Payne 3 (medium video iestatījumi) vidēji 30.9 fps;

Dirt Showdown (high video iestatījumi) vidēji 36.1 fps;

Mass Effect 3 (high video iestatījumi) vidēji 39.1 fps;

Battlefield 3 (low video iestatījumi) vidēji 40 fps.

Biežāk izmantotos video formātus MPEG-1/2, MPEG-4 ASP, H.264 un VC1/WMV9 GeForce® 640M LE spēj attēlot arī 4K izšķirtspējā, bet video kartei trūkst attiecīgu HDMI izejas parametru.

SONY DSC

Akumulators

Sony VAIO SVS1512V1ES akumulators nodrošinās ap trīs stundu darbību, ja netiek izmantota spēcīgākā GeForce® 640M LE video karte. Spēļu režīmā VAIO spēs darboties tikai nedaudz virs divām stundām.

Patīkami, ka akumulators ir lietotāja nomaināms. Diemžēl nepastāv iespēja uzstādīt vairāku elementu akumulatoru, jo tas pilnībā ieslēpts klēpjdatorā un nav paredzēta papildu vieta vairākšūnu akumulatoriem.

Kopsavilkums

Sony VAIO SVS1512V1ES uzskatāms par ļoti vieglu biznesa klases datoru. Ar to būs iespējams uzspēlēt arī kādu prasīgāku spēli, bet spēles nav šī klēpjdatora stihija.

Ikdienā VAIO SVS1512V1ES ir kluss, atturīga izskata klēpjdators ar ārkārtīgi ērtu klaviatūru un lielisku ekrānu.

[bootgallery]

+ izcils IPS tehnoloģijas klēpjdatora ekrāns;

+ ļoti ērta, izgaismota klaviatūra;

+ neliels svars – tikai 2 kg;

+ biznesa klasei atbilstošs izskats;

– lēnākā komponente 5400 apgriezienu cietais disks;

– visas USB pieslēgvietas vienā pusē var apgrūtināt ierīču pievienošanu;

– teju neviens vairs neizmato optisko diskdzini, to varētu aizstāt ar papildu vietu SSD diskam, kas dotu vērā ņemamu ātrdarbības pieaugumu.

Saistītās tēmas: apskatsdatortehnikagalerijaportatīvie datorisony

Izsaki savu viedokli