Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Sony beidzot nolēmuši iebrist arī sporta lauciņā. Uz vienas rokas skaitāmi ražotāji, kuri piedāvā neliela izmēra vieglas kameras, kurs paredzētas stiprināšanai pie ķiveres, velosipēda vai sniega dēļa galā. Sony ar savu pieredzi digitālo videokameru jomā varētu sasniegt labus rezultātus.

Galvenie dati:

 • Izmēri (mm) 24.5 x 47 x 84, svars 65 g;
 • 1/2.3” CMOS sensors, BIONZ attēla procesors;
 • Carl Zeiss Tessar objektīvs F2.8;
 • Slēdža ātrums 1/30 – 1/10000;
 • Skata leņķis 120 vai 170 grādi;
 • Memory Stick micro vai microSD atmiņas karte;
 • Video uzņemšana 1920 x 1080p ar 30 kadriem sekundē;
 • Slow-motion video ar 60 vai 120 kadriem sekundē;
 • Foto ap 2 mpix (1920 x 1080);
 • Iebūvēts mikrofons un ārējā mikrofona pieslēgvieta;
 • Cena ap 200Ls WiFi modelim.

Kas atrodas kastē?

Šī ir viena no tām reizēm, kad video kameras ekipējums ir ļoti būtisks rādītājs. Sony HDR-AS15 komplektā iekļauta, protams, pati kamera un akumulators. Papildus tam nāk caurspīdīgs plastmasas zemūdens ietvars, kuram var pievienot parastu fotostatīvu. Vēl komplektā iekļautas divas līpošas pamatnes, kas domātas caurspīdīgā korpusa pielīmēšanai pie plakanas virsmas.

Caurspīdīgais ūdensdrošais futlāris pasargās Sony HDR-AS15 no ūdens un dubļiem. Faktiski bez šī futlāra kamera nav lietojama, jo ir pietiekami neliela, trausla un pati saviem spēkiem nespēj taisni nogulēt uz galda.

Futlāris ir pamatīgi veidots, tam ir speciāla aizsardzība, lai to nebūtu iespējams netīšām atvērt zem ūdens. Par šāda drošības slēdža neesamību sūdzas konkurentu kameru īpašnieki. Sony ņēmis sūdzību vērā.

Kopumā iepakojuma saturs ir pietiekams, varētu vēlēties klipsi kameras stiprināšanai pie jostas vai kāda plata lentveidīga turētāja, kāds būtu parocīgāks nirējiem un slēpotājiem. Jostas klipsis un velosipēda adapteris nopērkams atsevišķi.

Izskats un uzbūve

Sākšu ar to, ka ir jānošķir divas lietas – Sony HDR-AS15 bez caurspīdīgā ūdensdrošā futlāra un ar to.

Bez futlāra Sony HDR-AS15 ir neliels, tumši pelēcīgs priekšmets ar noapaļotu korpusu, melnbaltu ekrānu sānā, salīdzinoši milzīgu ieraksta uzsākšanas pogu un izvirzītu objektīva daļu.

Sony HDR-AS15 lielākais mīnuss bez-futrāļa versijā ir tās apaļums. Kameru nav iespējams novietot uz galda vai citas horizontālas virsmas. Tā gāžas apkārt.

Sony Action Cam uzbūve ir pietiekami vienkārša. Manuprāt, pārāk viegli var atvērt aizmugures vāku, kas nosedz akumulatoru un atmiņas karti. Visas pieslēgvietas novietotas zem vāciņa kameras apakšā, tās nav izmantojamas, kad Sony HDR-AS15 atrodas futlārī.

Ar futlāri Sony HDR-AS15 jau ir vismaz divas reizes lielās, robusts priekšmets. Caurspīdīgā ietvara noslēdzošais slēdzis ir priekšpusē zem objektīva.

Caurspīdīgais futlāris viss veidots no caurspīdīgas plastmasas, tā ir pietiekami bieza un izturīga. Vienīgais jautājums varētu būt par plastmasas noturību pret skrāpējumiem, kas šādai kamerai ir neizbēgami.

Futlārim apakšā ir ierastā statīva skrūve, kas atvieglo Sony HDR-AS15 novietošanu uz universāliem adapteriem un stiprinājumiem. Futlāra aizmugurē ir filmēšanas uzsākšanas poga. Lai mainītu kādu funkciju, nāksies Sony Action Cam izņemt no caurspīdīgā ietvara.

Futlāris nostrādāts pamatīgi, tas ir ūdensdrošs, kā arī tam ir drošības slēdzis, lai piedzīvojumu laikā tas netīšām netiktu atvērts.

Lietojamība

Sony ir apzinājis konkurentu vājās puses un savā Action Cam ieviesis pietiekami augstvērtīgu optiku un attēla stabilizatoru.

Salīdzinot ar konkurentiem, Sony HDR-AS15 var lepoties ar platāku skata leņķi, tai pat laikā samazinot tā saucamo zivs acs efektu. Zivs acs ir populārs risinājums, jo šāds attēls izskatās interesantāk, bet ne vienmēr ir patīkamāk aplūkojams, nekā lineārāks attēls.

Platāks skata leņķis gan jāizmanto piesardzīgi, jo 120 grādu gadījumā jau varēs redzēt vaigu vai degunu, ja kamera piestiprināta pie galvas. 170 grādu skata leņķa gadījumā teju trešdaļa kadra būs neinteresanta.

Slikta apgaismojuma apstākļos Sony HDR-AS15 ir galvas tiesu pārāka par konkurentiem, bet godīgi jāatzīst, ka Action Cam tam nav pārāk piemērota. Tā daudz labāk „jūtas” labos gaismas apstākļos.

Liels kameras pluss ir 60 un 120 kadru sekundē palēninājums. Sporta filmēšanai tas ir pietiekami un pat vairāk kā pietiekami. Dažs iebildīs, ka izšauta bulta daudz labāk izskatās ar vismaz divas reizes lielāku palēninājumu, bet Sony HDR-AS15 tam nav gluži paredzēta. Palēninājuma uzņemšanas laikā netiks ierakstīta skaņa.

Sony HDR-AS15 ir arī iespēja fotografēt, bet tā ir drīzāk kā papildus elements. Atsevišķi izdalīta tikai tā saucamā time-lapse , jeb kadru sērijas fotografēšana ar laika atstarpi. Tiek uzņemti apmēram 2 megapikseļu izšķirtspējas attēli. To kvalitāte nav pārāk augsta.

Viens no lielākajiem Sony HDR-AS15 mīnusiem, manuprāt, ir pogu nospiešanas skaņa. To nav iespējams izslēgt, kā arī skaņa ir spalga un uzmācīga.

Gala vārds

Labs, varbūt pat lielisks pirmais Sony solis Action Cam lauciņā ar Sony HDR-AS15. No kameras nevajadzētu gaidīt sazinkādus augstas klases attēlus un video, bet savu pienākumu tā veic godam.

Salīdzinot ar konkurentiem Sony HDR-AS15 ir labāka optika, attēla stabilizācija un krāsu attēlojums. Arī izmēros Sony HDR-AS15 ir mazāka par tuvākajiem konkurentiem.

[bootgallery]

Cik stāsta internets, tad Sony HDR-AS15 pagaidām nespēj fokusēties zem ūdens. Pie vainas ir apaļais, izvirzītais objektīvu nosedzošais futlāra vāks. Sony sola izlaist futlāri ar plakanu vāku un tad atrisināšoties autofokusa problēmas.

Lielākais mīnuss ir skaļā pogu darbība un būs jāpiešaujas pie kameras lietojama, jo tai nav LCD ekrāna, kas parādītu šobrīd filmēto.

Fotogrāfijās novērojamas diezgan iespaidīgas violetās „ēnas” liela kontrasta vietās.

Saistītās tēmas: apskatssonyvideovideokameras

Izsaki savu viedokli