Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Parasti ražotājs atjauninātos modeļos piedāvā kādu jaunievedumu, nelielu izskata izmaiņu vai citu nenozīmīgu bonusu. Šoreiz Sony ir tiešām patīkami pārsteiguši ar jaunā NEX-6 bonusiem – to ir daudz, tie ir pamatīgi nostrādāti un beidzot var teikt, ka šāda maināmu objektīvu bezspoguļa kamera spējīga nodrošināt visas vajadzības.

Visi attēli klikšķināmi – palielināmi

 • 16.7 mpix, APS-C izmēra CMOS sensors, 23.5 x 15.6 mm;
 • Max izšķirtspēja 4912 x 3264 punkti;
 • ISO 100 – 25 600, automātiski līdz ISO 3200;
 • 1/4000 – 30 sek. ekspozīcijas laiks;
 • Fāzes nobīdes un kontrasta noteikšanas hibrīda autofokuss;
 • Sony E-mount bajonete, kropfaktors 1.5x;
 • 3 collu paceļams un nolaižams LCD ekrāns, 921 000 punkti;
 • Elektroniskais skatu meklētājs ar 100% nosegumu, 2 359 000 punkti;
 • Iebūvēta zibspuldze, papildu pievienojama pie standarta hot-shoe;
 • Bezvadu internets bilžu un aplikāciju ielādei;
 • Komplektā ar jaunu 16 – 50 mm F 3.5 – 5.6 objektīvu;
 • 287 g, 120 x 67 x 43 mm;
 • Aptuvenā cena 610 Ls.

Jaunumi

Kopā ar Sony NEX-6 komplektā nāk pavisam jaunais 16 – 50 mm F 3.5 – 5.6 objektīvs. Tas ir salīdzinoši neliels izslēgtā veidā un darba gatavībā tas apjomā palielinās vismaz divas reizes. Ideja noskatīta no citu ražotāju kompaktās sistēmas maināmo objektīvu kamerām. Šis jaunievedums dod izmēru sabalansētību starp nelielo kameru un objektīvu.

Paša objektīva darbība tiek risināta caur elektronisku gredzenu asuma regulēšanai un bīdāmu slēdzi palielinājuma iestatīšanai. Neesmu šādas sistēmas fans un daudz vairāk sirdi silda manuālu darbību kopums zoomošanai.

Jāatzīst, ka platleņķa galā vērojama diezgan redzama attēla malu pastiepšana, bet būtu muļķīgi gaidīt ko labāku no tik kompakta objektīva ar nedaudz vairāk kā 3x palielinājumu. Objektīvam ir retāk sastopama 40.5 mm vītne, kas var sarežģīt filtru iegādi.

Otrs būtiskākais jaunums ir standarta hot-shoe pieslēgvieta zibspuldzei. Tā NEX sērijā tika gaidīta jau no paša sākuma un nu tas ir noticis.

No iepriekš apskatītā Sony NEX-7 aizņemts skatu meklētājs. Tas ir košs, ass un ar vairāk kā pietiekamu izšķirtspēju. No nesen apskatītā NEX-5R paņemts bezvadu internets un kas galvenais – hibrīda autofokusu sistēma, kas spēj uzstādīt asumu zibensātri.

Izskats un uzbūve

Sony NEX-6 veidots gandrīz pilnībā no plastmasas. Tā ir patīkama taustei un nerada lētuma sajūtu. NEX-6 grips ieguvis gumijotu pārklājumu un nelielā kamera ļoti patīkami un droši iegulst rokā. Risinājums ir tik pārdomāts, ka nav bail NEX-6 lietot bez kakla lences.

Kameras augšpusi rotā iepriekš NEX sērijā neredzētais funkciju riņķis. Tas ir izveidots dubults un ar riņķi var ērti regulēt dažādas saskarnes un fotografēšanas funkcijas.

Klāt nākusi arī Fn (funkciju) īsceļu piekļuves poga blakus slēdža pogai. Daudziem par prieku blakus ekrānam tagad atrodama arī ekspozīcijas fiksēšanas poga. microHDMI un microUSB pieslēgvietas paslēptas zem neliela vāciņa NEX-6 kreisajā sānā.

Kopumā vērtēju, ka NEX-6 izskata un pogu izvietojuma ziņā vairs neatpaliek no lielākajiem brāļiem – digitālajām spoguļkamerām. Pavisam nopietnam darbam pietrūkst mikrofona ieejas. Patīkami, ka ražotājs atkāpies no iepriekš nospraustajiem principiem un aprīkojis NEX-6 ar standarta zibspuldzes pieslēgvietu.

NEX-6 darbībā

NEX-6 ir ārkārtīgi patīkami lietojama fotokamera. To pamatā nodrošina zibensātrais autofokuss. Jaunā hibrīda sistēma nedaudz sīkāk aprakstīta Sony NEX-5R apskatā. Tā neliks vilties par prasīgiem fotomīļiem. Autofokuss vairs nav jāgaida kā tramvajs vēlā vakara stundā.

Pārsteidzoši, bet lieliski izmantojama izrādījās arī iebūvētā zibspuldze. Tās pamata virziens gan ir tieši uz priekšu un tad rezultāts ir tāds kāds ir. Toties nedaudz pieturot ar pirkstu, zibspuldzi var tēmēt griestos un tā ir pietiekami jaudīga, lai iekštelpās uzņemtu vērā ņemamas fotogrāfijas.

Jau iepriekš NEX apskatos minēju, ka lieliski nostrādātas t.s. scēnas, jeb iepriekš definēti parametri dažādu specifisku fotogrāfiju uzņemšanai. Kopā ar jauno gaismjūtīgo matricu lieliskus rezultātus dod nakts skatu režīms.

Arī pilnīgi automātiskais režīms strādā gandrīz nekļūdīgi un nosaka dažādas mainīga apgaismojuma un fotografējamā objekta īpašības. Bērns tiek atpazīts kā bērns, attiecīgi piemērojot īsāku ekspozīcijas laiku neieslēdzot zibspuldzi. Lielisks ir pretgaismas režīms bez zibspuldzes.

Vērtēju, ka NEX-6 tehniskā un funkcionālā ziņā ir ļoti attīstījies un kļuvis par gandrīz bezkļūdu fotoaparātu. Pilnīgs nepraša var iegūt vērā ņemamas fotogrāfijas, kā arī zinātājs būs patīkami pārsteigts par ātrdarbību un vienkāršo manuālo iestatījumu pārvaldību.

Kopsavilkums

Sony NEX-6 ir lieliska fotokamera, kas spēs izlabot nezinātāja kļūdas un viegli pakļausies pieredzējuša fotogrāfa tvērienam.

Manuprāt, šī ir pirmā reize, kad fotoaparātam varu piešķirt vērtējumu ļoti ieteicams. Drusku gan būtu jānogaida pirkuma mirklis, jo NEX-6 ir tik tikko iznācis un cena ir diezgan nedraudzīga.

Patika NEX-6 izmērs – tas ir pietiekami kompakts, tai pat laikā ne nieka nezaudējot lietošanas ērtumu.

+ lieliska APS-C izmēra attēlveidojošā matrica;

+ ātrs autofokuss;

+ skaidrs, gaišs ekrāns un izcils elektroniskais skatu meklētājs;

+ muļķudroša, kā arī patiks zinošiem foto entuziastiem;

– šādas klases fotoaparātam piederētos labāks objektīvs;

– neveikli izvietota video uzņemšanas poga;

– šī brīža cena.

[bootgallery]

Saistītās tēmas: apskatsfotofotokamerasgalerijanexsony

Izsaki savu viedokli