Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Logitech ir papūlējušies un dažus mēnešus atpakaļ pasauli iepazīstināja ar savu pēdējā laika skaļāk apspriesto veikumu Logitech Cube bezvadu datorpeli. Šī nav pirmā reize, kad izskata un “re, kā mēs varam” dēļ tiek pilnībā aizmirsts par iekārtas pielietojumu.

Pats ražotājs liek uzsvaru uz Cube kā PowerPoint prezentāciju pārslēdzēju. Tas arī ir saprotams, jo Cube ir neliela un nenoliedzami stilīga ierīce. Ar savu ieguvumu gan nāksies skaļi lielīties, jo nelielā izmēra dēļ ne visi to uzreiz pamanīs.

Logitech Cube ir lietojama kā pele un pie tās pat var pierast apmēram 15 minūšu laikā. Par ērtu gan to ir grūti nosaukt, jo Cube var turēt tikai trīs pirkstos. Pārējiem vienkārši trūkst vietas uz peles virsmas. Manuprāt, Logitech Cube ir divi palieli mīnusi – tā ir pārāk viegla, kā arī to var ļoti ātri pazaudēt. Un pazaudēšanas gadījumā nāksies liet gaužas asaras, jo cena nav no mazākajām. Logitech Cube var iegūt savā īpašumā par apmēram EUR 70, turklāt ražotājs paziņojis, ka Cube iegādāt var tikai un vienīgi Logitech mājas lapā. Veikalos tai nevajadzētu būt pieejamai. Par laimi Cube ceļā uz Latviju “nekļūs vērtīgāka”, jo ražotājs tai piedāvā bezmaksas sūtīšanu.

Funkcionāli Cube ir gandrīz pilnvērtīga, tai ir divas pogas un rullīša funkcija, kas reaģē uz pieskārienu. Pogas izvietotas viena aiz otras – kreisais klikšķis priekšā un labais atrodas gandrīz Cube vidusdaļā. Pogas nav nekā izceltas, tās vienkārši ir jājūt. Cube nosacītajā aizmugures daļā ir ieslēgšanas slēdzis un microUSB lādētāja pieslēgvieta. Pele aprīkota ar 250 mAh akumulatoru. Cube apakšā ir lāzera acs un pārāk daudz teksta, kas nekādi neuzlabo peles izskatu.

Ražotājs nav piedomājis pie Cube izmantotajiem materiāliem un apakšdaļa pret galda virsmu vai peles paliktni ātri noskrāpējas, zaudējot savu vizuālo pievilcību. Arī USB pieslēgvietu varēja realizēt veiksmīgāk, jo tā pārlieku izceļas uz kopējā askētiskā Cube izskata. Vērtēju, ka par tādu cenu Logitech varēja iekļaut komplektā parastas datorpeles formas adapteri, lai Cube atrastu pielietojumu arī ikdienā.

Patīkami, ka Cube nāk komplektā ar Logitech Unifying receiver, kas spēj vienā USB pieslēgvietā apvienot līdz sešām dažādām ierīcēm. Te gan nāksies apbēdināt Linux lietotājus, jo programmatūra pieejama tikai Windows un OS X sistēmām. Bez programmas viens Unifying receiver spēj nodrošināt tikai vienas ierīces atbalstu. Speciālu programmu nāksies uzstādīt arī tad, ja vēlies redzēt plūstošu skārienjūtīgā rullīša darbību. Tā pieejama tikai Windows videi. Logitech Unifying receiver ir arī mīnusi, jo mani šādas formas pele vairāk uzrunātu kā planšetdatora vadīšanai piemērota ar, piemēram, Bluetooth pieslēgumu.

+ glīta

+ unikāla forma

+ var sakut par ikdienā lietojamu konceptu

– cena

– ne pārāk augstvērtīga apdares materiālu izvēle

– nenosegta USB pieslēgvieta

– maldinošs nosaukums – forma ir nevis kubs, bet taisnstūra paralēlskaldnis

Saistītās tēmas: logitech

Izsaki savu viedokli