Aktuāls

Šobrīd televīzijas skatītājus ir grūti pārsteigt ar tehnoloģiskiem jaunumiem. LG ir ražotājs, kuram pēc laba LCD paneļa nav tālu jāmeklē, jo LG pats ražo ievērojamu skaitu no kopējā pasaulē saražotā LCD paneļu daudzuma. Turklāt LG izceļas kā viens no retajiem, kas izmanto pasīvās 3D brilles. Kāds ir ar divkodolu procesoru aprīkotais televizors? Lasi tālāk!

Galvenie tehniskie parametri

  • Pilna laukuma LED aizmugures apgaismojuma 1920 x 1080 izšķirtspējas ekrāns ar 3D funkcionalitāti;
  • Triple XD Engine, 1000 Hz Motion Clarity tehnoloģijas;
  • Audio izejas 2 x 10W un 10W zemfrekvenču skaļrunim;
  • WiFi, DNLA, 3 x USB, 4 x HDMI, pilnais SCART, LAN, komponentā, kompozītā ieeja;
  • B elektroenerģijas klase, normālā režīmā patērē apmēram 154W;
  • Svars 23.4 kg, izmēri 1223 x 708 x 38.4 mm;
  • Aptuvenā cena 1800 Ls.

Izskats un uzbūve

Viss iepriekš apskatos rakstītais vairs nav taisnība. LG ir pārspējuši pirms tam redzēto vairākas reizes. Sudrabotā apmale ap ekrānu? Vairākas reizes plānāka kā konkurentiem. Statīvs? Stilīgs, vienkāršs, stabils, viegli uzstādāms. Pieslēgvietas? Vēl vairāk. Tālvadības pultis? Divas. Turklāt viena veidota Nintendo Wii nunčuka stilā un nosaukta par Magic Remote. Viedās funkcijas? Lietojamas.

Īsāk sakot LG 55LM960V sagādā prieku pilnīgi visās kategorijās. Ja neskaita cenu.

Televizora izskats ir ļoti vienkāršots. Ekrāns ir viegli matēts, ap to redzama plāna, sudrabota apmale. LG 55LM960V tur stilīga, arī sudrabota kāja, kas atgādina grieķu alfabēta burtu sigma.

9. sērijas televizors aprīkots ar pilna laukuma LED aizmugures apgaismojumu. Tas nozīmē, ka melnās krāsas iegūšanai tiek samazināts aizmugures apgaismojums attiecīgajā ekrāna laukuma daļā, tādā veidā iegūstot tiešām melnu melno krāsu un nezaudējot melnās krāsas nianses un attēla detaļas.

LG 55LM960V līdzi nāk divas tālvadības pultis. Viena no tām ir parasta, ikdienišķa pults. Otra veidota aktuālajā arkas formā, uz tās atrodas dažas pogas, turklāt šī pults strādā kā datorpele. Šī pults aprīkota ar vairākiem žiroskopiem un strādā līdzīgi kā Nintendo Wii nunčuki. Tā tiek kustināta bulta televizora ekrānā. Lielākais šāda risinājuma pluss ir lieliska viedo funkciju vadība.

[bootgallery]

Viedfunkcijas un mēdiju atskaņotājs

Jāatzīst, ka LG patīkami pārsteidz arī šajā sadaļā. Pieejamas vairākas „vietējās” aplikācijas, piemēram, portāla Delfi ziņu lasīšanai. Neatradu nevienu aplikāciju, kas nedarbotos Baltijas reģionā.

Lai piekļūtu viedfunkciju sadaļai, visi konkurenti startē speciālu aplikāciju, kuru vēl televizora saskarnē vai labākajā gadījumā uz pults jāmāk atrast. LG ir pacenties un viedfunkcijas veiksmīgi integrētas pārējā televizora vadībā un ikdienas lietotāja saskarnē.

Teksta ievade ar žiroskopu pulti ir pietiekami ātra un tīmekļa lapas atveras bez aiztures. Pieļauju, ka to spēj nodrošināt divu kodolu centrālais procesors.

Televizoram ir trīs USB pieslēgvietas, jo divas var izmantot peles un klaviatūras pieslēgšanai. Trešā paliek USB atmiņas pieslēgšanai. Ražotājs apgalvo, ka tiek atbalstītas visas lielāko ražotāju peles un klaviatūras, kā arī lielākā daļa mazāku ražotāju ierīces.

Kopumā vērtēju, ka LG izdevies labākais viedo funkciju risinājums. Otrā ekstra tālvadības pults pilnībā nodrošina ikdienas funkcijas un spējīga arī veikli regulēt televizora pamata iestatījumus.

Lieliski nostrādāts arī mēdiju atskaņotājs. Tas spēj no USB atmiņas attēlot visus testa laikā padotos video failus. Televizoram ir iebūvēts DTS dekoderis, tā ka bez skaņas arī nepaliks. LG 55LM960V saprot un automātiski attēlo arī SRT subtitru failus. Vienīgais mīnuss – mēdiju atskaņotājs neatceras pēdējo vietu, kur tika pārtraukta filmas skatīšanās.

Attēls un skaņa

Par spīti LG 55LM960V nelielajai dziļuma dimensijai skaņa ir pietiekami laba. To var vēl vairāk izcelt, pievienojot atsevišķus skaļruņus un zemo frekvenču skaļruni tiem paredzētās izejās.

Ražotājs sadalījis skaļuma regulēšanu ļoti lielos soļos. Ar iedaļu 3 un 4 gandrīz nekas nav dzirdams, 6 ir kā reiz klusai istabai, bet 8 jau ir par skaļu.

Pie attēla LG pamatīgi piestrādājis. SD attēls ir pārsteidzoši labs, visticamāk attēla mērogošanai uz HD izšķirtspēju pamatīgi palīdz divu kodolu procesors.

Patīkami, ka LG izvēlējis mierīgas krāsas jau ar rūpnīcas iestatījumiem. Lielie tirgus spēlētāji bieži ar to grēko un pielāgo krāsas Āzijas patērētāju prasībām.

3D funkcionalitāte sadalīta divās daļās. Viena ir domāta spēlēm, bet tā gluži nav 3D. Pastāv iespēja ar atbilstošu iekārtu (pēc ražotāja pārstāvju teiktā – Xbox) vienlaicīgi diviem spēlētājiem pilnā ekrānā redzēt katram savu attēlu. Katram spēlētājam ir savas brilles, kas ļoti līdzinās 3D brillēm tikai ar to atšķirību, ka viens spēlētājs redz to, ko 3D skatītājs redzētu ar vienu aci un otrs spēlētājs redz 3D skatītāja otrai acij domāto attēlu. Šī funkcija būtu noderīga auto sacensību divspēlētāju režīmā. Komplektā iekļautas divas brilles, kas paredzētas spēlēm.

Otrā 3D daļa, protams, ir jau pierastās 3D filmas. Tām nepieciešamas citas komplektā esošās pasīvās brilles. Komplektā ražotājs dod līdz četras brilles – 3D ballīte nodrošināta. Papildu brilles var iegādāties atsevišķi un to cena pret aktīvajām brillēm ir salīdzinoši niecīga.

LG 55LM960V ir iespējams regulēt 3D efektu dziļumu no pavisam niecīga līdz pamatīgi pārspīlētam. Televizors pats spēja atpazīt un aktivizēt 3D, kad tika padots attiecīgs signāls. Tas attiecās arī uz side-by-side attēlu.

Kopumā 3D funkcionalitāti un efektus vērtēju kā labi pārdomātus un patīkamus. Pasīvās 3D brilles ir daudz ērtākas, lētākas un piedāvā līdzvērtīgus efektus aktīvajām brillēm.

Gala vārds

Ražotājam izdevies tiešām pārsteidzoši labs televizors. LG 55LM960V patīkami iepriecinās pat pašus izlutinātākos televīzijas skatītājus. Uzbūve, attēls, skaņa, 3D, viedfunkcijas – viss ir nostrādāts tuvu prefektam. Ne velti šis ir LG šī brīža labākais televizors.

+ perfekts attēls, lieliska skaņa

+ ideāli uzbūvēts, plašs pieslēgvietu klāsts

+ nunčuka tipa pults, iespēja pieslēgt gandrīz jebkuru peli un klaviatūru

+ lētas 3D brilles

– televizora cena

Saistītās tēmas: 3d3d televīzijalg

Izsaki savu viedokli