Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Teju katram lielajam foto tehnikas ražotājam ir sava bezspoguļu kameru sērija, kuru raksturo mazs kameras korpusa izmērs un salīdzinoši liels attēlveidojošais sensors. Šo sacensību iesāka Olympus PEN, turpināja Sony NEX un beidzot tai ir pievienojies ar Canon. EOS M ir ražotāja pirmais mēģinājums ielauzties bezspoguļu kameru tirgū. Kā tas ir izdevies – lasi tālākā apskatā.

Galvenie dati:

  • APS-C (22.3 x 14.9 mm) izmēra attēlveidojoša matrica, CMOS tehnoloģija;
  • 18 megapikseļi, maksimālā izšķirtspēja 5184 x 3456;
  • Canon EF-M bajonete, krop faktors 1.6x;
  • 3 collu skārienjūtīgs ekrāns ar 1 040 000 punktiem;
  • 1/4000 – 60 sek. ekspozīcijas laiks, ISO 100 – 12 800;
  • Video uzņemšana 1080p ar 25 kadriem sekundē MPEG-4, H.264;
  • Izmēri 109 x 66 x 32 mm, svars 298 g;
  • Cena ar 18 – 55 mm objektīvu sākot no 465 Ls.

SONY DSC

Komplektācija

Testam saņemtais Canon EOS M ir pilnākajā komplektācijā. Kastē atrodas pats Canon EOS M kameras korpuss, 18 – 55 mm objektīvs, neliela zibspuldze, kā arī akumulatora lādētājs. Lādētājus pēdējā laikā ražotāji negribīgi iekļauj komplektā, priekšroku dodot kameras lādēšanai caur microUSB pieslēgvietu.

Canon EF-M 18-55 mm f/3.5-5.6 IS STM objektīvs ir viens no šobrīd pieejamiem EF-M bajonetes objektīviem. Tas ir aprīkots ar attēla stabilizāciju. EOS M korpusā tās nav. Otrs ir Canon EF-M 22 mm f/2 STM objektīvs. To gan neizdevās izmēģināt, jo nebija iekļauts komplektā. 22 mm objektīvam nav uzstādīta attēla stabilizācija.

Patīkami, ka Canon aprīkojis EOS M ar standarta zibspuldzes pieslēgvietu. Komplektā esošā Speedlite 90EX ir pavisam niecīga, tā ņem enerģiju no divām AAA pirkstiņu baterijām un nav īsti vērā ņemam, jo to nav iespējams pagriezt pret griestiem.

SONY DSC

Izskats un uzbūve

Canon apgalvo, ka EOS M izgatavots no magnija sakausējuma, nerūsējošā tērauda, polikarbonāta gumijas un tamlīdzīgiem materiāliem. Varbūt. Bet diemžēl tie ir salīdzinoša plāni un pamatīgākas plastmasas korpuss dotu labāku sajūtu, turot fotoaparātu rokās. Tas gan noteikti palielinātu izmērus. Īsāk sakot – it kā materiāli izvēlēti no augstajiem plauktiem, bet to pielietojums nav īpaši jūtams.

Canon izmantojuši interesantu kakla lences stiprinājuma risinājumu, kas ļauj izmantot dažādas lences. Tās pieliek pie fotoaparāta ar metāla stiprinājumu, pagriežot nelielu drošības slēdzi. To var viegli izdarīt ar nagu vai monētu, kā arī stiprinājums ir pārliecinošs un vaļā pats no sevis neatnāks.

SONY DSC

Canon EOS M korpusā nav paredzēta vieta skatu meklētājam un ražotājs nav paredzējis arī nekādu elektronisko skatu meklētāju.

Uz Canon EOS M korpusa izvietots minimāls pogu skaits. Visticamāk tas darīts, lai iedrošinātu izmantot skārienekrāna sniegtās priekšrocības. Canon inženieri pacentušies un EOS M var pilnībā vadīt kā tikai ar pogām, tā arī tikai izmantojot skārienekrānu. Turklāt ekrānu var pārslēgt arī „cimdu režīmā” un darboties nenovelkot cimdus.

SONY DSC

Lietošana

Turpinot domu par izvēlni un fotoaparāta vadību jāatzīst, ka tā ir ideāli pielāgota skārienekrāna priekšrocībām. Visas ikonas ir lielas, ar vienkāršiem apzīmējumiem un galvenais, ka iestatījumi nav nekur dziļi jāmeklē. Viens un tas pats ekrāns piedāvās iespēju iestatīt zibspuldzes kompensāciju un arī slēdža ātrumu, kā arī regulēt citus galvenos foto iestatījumus. Jāatzīst, ka šī ir absolūti pati labākā skārienekrāna integrācija fotoaparāta vadībā, kādu nācies redzēt.

IMG_1808

Pievēršoties fiziskajām pogām noteikti jānorāda, ka miskastes poga ir lietotāja definējama. Galerijas skatā tā tiešām būs attēlu dzēšanai paredzēta, bet foto režīmā to iespējams pielāgot gan ISO iestatīšanai, gan vairāku citu darbību veikšanai.

Ļoti lietderīga ir lietotāja iestatāmā maksimālā ISO vērtība, ko EOS M pats drīkst izmantot Auto ISO režīmā. Parasti fotoaparāti vai nu to neierobežo, vai arī kaut kur drukātajā makulatūrā ir atzīmē, ka Auto ISO režīmā maksimālā ISO vērtība ir 3200 vai kas tāds.

Pie mīnusiem jāatzīmē, ka pārslēgšanās uz manuālo fokusu ir piepaslēpta un sākumā nav nemaz tik vienkārši atrodama.

IMG_1766

Internets ir pilns ar sūdzībām par EOS M lēno un neprecīzo autofokusa darbību. Par spīti attēlveidošanas sensoram, kurā iebūvēta arī fāzes nobīdes fokusa noteikšana, EOS M iemanās salīdzinoši lēni iestatīt asumu. Gadās, ka fokuss vispār netiek iestatīts. Canon EOS M ir visas iespējas parādīt lielisku autofokusa darbību, bet gaidītais sistēmas atjauninājums kaut kur kavējas jau vairākus mēnešus.

Attēlu un video kvalitāte

Attēlu kvalitāte gaišā dienas laikā ir lieliska – krāsas ir dabiskas, attēls ir plastisks un fotoaparāts vairumā gadījumu pareizi novērtē gaismas intensitāti un nepārgaismo attēlu. Līdz ar to tikai labus vārdus var teikt par objektīva pienesumu attēla veidošanā. Tiešām nav kur piesieties.

IMG_1792

Drusku cits stāsts ir par attēla graudainību ne tik labos gaismas apstākļos. Canon EOS M ir tendence virs (tai skaitā) ISO 3200 taisīt jūtami graudainu attēlu. Tumšajos laukumos fotoaparāts veiksmīgi kompensē savas kļūdas, bet gaišajos laukumos vērojama traka krāsu punktiņu deja.

Video uzņemšanas sniegumu jūtami ietekmē maldīgais autofokuss. Ar attēlu viss ir kārtībā, to pat varētu saukt par ļoti veiksmīgu. Skaņa nedaudz pieklibo, jo stereo mikrofona atveres ir ļoti tuvu viena otrai un tās izvietotas EOS M augšdaļā, nevis priekšpusē.

Kopumā vērtēju, ka EOS M veido ļoti labus foto attēlus. Nedaudz jāsargās no augstu ISO vērtību izmantošanas (bet kuram fotoaparātam gan tā nav).

IMG_1818

Kopsavilkums

EOS M ir Canon pirmais mēģinājums bezspoguļu fotoaparātu lauciņā. Pirmajiem kucēniem nāksies pagaidīt līdz programmatūras atjauninājumu iznākšanai un tikai tad varēs novērtēt fotoaparāta patiesās spējas.

[bootgallery]

Pagaidām jāatzīst, ka EOS M iznācis tāds pazaļš (kaut gan EOS M pieejams baltā, melnā, sudraba vai sarkanā krāsā). Tāpat iespaidu nedaudz bojā pieejamo objektīvu skaits, kas apstājas pie divi.

Par labu EOS M runā divsimt dolāru vērtā pāreja, kas spēj nodrošināt pilnvērtīgu sadzīvošanu ar Canon EF un EF-S objektīviem. Canon pāreja pilnībā atbalsta autofokusu un objektīvos iebūvēto attēla stabilizāciju. Nav gan ne vārda minēts par fokusēšanos bezgalībā, kas ir biežākais objektīvu adapteru klupšanas akmens.

Saistītās tēmas: apskatscanoncanon eosfotokamerasgalerija

Izsaki savu viedokli