Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Auto brīvroku sarunu iekārtas jau sen vairs nav jaunums, tomēr to risinājumi atšķiras. Šajā BOOT.Lv apskatā pastāstīšu par SUPERTOOTH HD Lite – brīvroku sarunu ierīci, ar dažām visai pievilcīgām īpašībām.

SUPERTOOTH HD Lite ir nenoliedzami pievilcīga ierīce. Pašsaprotami, tās korpuss ir veidots no plastmasas, taču kā akcents, tās vadības pogas atrodas uz metāla paneļa, kas aizņem lielāko daļu ierīces redzamākās – priekšējās daļas. Šī metāla plāksne ir noformēta „skrāpētā metāla” stilā un ir pelēkā krāsā. Pārējais ierīces korpuss un pogas ir melnā krāsā. Tā kā korpusu veidojošā plastmasa ir matēta, uz tās nav īpaši manāmi pirkstu nospiedumi vai netīrumi – tostarp putekļi. Skaļruņa sietiņš ir novietots ierīces sānā, kas normālos apstākļos ir vērsts pret auto priekšējo stiklu.

IMG_4579

Ierīce tiek piestiprināta pie auto saulessarga izmantojot komplektā iekļauto metāla skavu un ierīces aizmugurē esošos magnētus. Skava sniedz papildus priekšrocību – ierīce ir piestiprināma gan pie pacelta, gan vienkārši pārliekot – pie nolaista saulessarga. Brīvroku sistēmu turošie magnēti ir tik stipri, ka tās noņemšana un pārlikšana nav nosaucama par ērtu, taču nevar noliegt – labāk neērtības tās pārvietošanai, nekā pārsteigums, kad kādā pamatīgākā bedrē, ierīce no stiprinājuma nokrīt.

IMG_4582

Runājot par pašu ierīces darbību, nedaudz apbēdināja tās skaļuma regulēšanas risinājums. Lai arī tīri idejiski tas ir lielisks – grozāms regulators, kam būtu jāļauj ātri un ērti pielāgot skaļumu, realitāte ir mazāk iepriecinoša. Lai arī regulatoru var grozīt cik vien ātri pašam tīk, tas skaļuma regulēšanas „soļus” reģistrē tikai apmēram reizi pus sekundē. Tā kā soļi ir visai mazi un katrs tiek pavadīts ar skaņas signālu (pīkstienu), skaļuma regulēšana var prasīt ievērojami vairāk laika, nekā būtu sagaidāms, turklāt tās laikā būs ļoti grūti saprast sarunu biedra teikto – tā vietā varēs klausīties kaitinošus skaņas signālus. Par laimi, vairumā gadījumu, pietiek reiz uzstādīt ierīces skaļumu un tā korekcijas būs jāveic reti. Un nelabprāt.

IMG_4583

Atskaņotās skaņas kvalitāte ir vērtējama kā laba. Lai arī skaņa ir dobjāka, nekā pierasts dzirdēt vairuma telefonu klausulēs vai skaļruņa režīmā, tomēr neradās grūtības saprast sarunu biedra teikto. Skaļruņa skaļums ir visai pamatīgs – ar to var izrādīties par maz, ja plānots skaļruni lietot graboša un klaboša traktora kabīnē, tomēr maksimālā skaļumā tas pavisam droši spēj pārkliegt ar mazāk trenētu balsi apveltītu blakussēdētāju.

Sarunu biedram dzirdamo skaņu palīdz uzlabot tas, ka SUPERTOOTH HD Lite ir apgādāts ar diviem mikrofoniem: viens tiek izmantots runātāja balss sadzirdēšanai, otrs – lai atklātu fona trokšņus un samazinātu to dzirdamību. Līdzīgs risinājums tiek izmantots daudzos mūsdienu viedtālruņos.

IMG_4581

Starp citu, kā patīkams sīkums – ienākošos zvanus var apstiprināt arī ar balss komandu. Laikā, kad brīvroku sarunu ierīce ziņo par ienākošo zvanu, pietiek skaļā balsī pateikt „OK” un aiztaupīt acu novēršanu no ceļa, lai telefona ekrānā (vai uz  SUPERTOOTH HD Lite paneļa) nospiestu atbildes pogu.

Tā kā mūsdienās daudziem cilvēkiem ir divi mobilie tālruņi – darba un privātajām vajadzībām, SUPERTOOTH HD Lite nodrošina iespēju vienlaikus savienoties ar divām ierīcēm. Jāteic, ka otras ierīces pievienošanas process ir pat pārāk vienkāršs un pat intuitīvs: lai pievienotu otru telefonu, jāizslēdz pirmā – jau pievienotā telefona Bluetooth funkcija. Palicis bez „aktīviem sakariem” ar kādu ierīci, SUPERTOOTH HD Lite sāk izmisīgi mēģināt stāties sakaros ar kādu citu ierīci. Man trūkst sajūtas, ka šāds risinājums ir labi pārdomāts, jo ja otru ierīci vēlēsies tam pievienot pēc tam, kad jau ilgāku laiku būsi lietojis SUPERTOOTH HD Lite, iespējams nāksies šo brīvroku sistēmu atiestatīt. Iemesls tam ir vienkāršs – iespējams, ka „otrās ierīces” lomu būs ieņēmis kāda ziņkārīga garāmgājēja telefons.

IMG_4584

Attiecībā uz sarunu ilgumu, nav pamata uztraukumiem. SUPERTOOTH HD Lite ir apgādāts ar visai ietilpīgu akumulatoru – ar vienu uzlādi, tas spēj nodrošināt aptuveni 20 stundas sarunu vai 1000 stundu gaidīšanas režīmā. Uzlādes process ilgst 3 stundas un to veic ar microUSB kabeļa palīdzību. Komplektā ar brīvroku ierīci ir iekļauta auto „piepīpētāja” – USB pāreja, kā arī USB kabelis. Saprotams, SUPERTOOTH HD Lite var uzlādēt arī mājās, par barošanas avotu izmantojot datoru vai telefona lādētāju.

SUPERTOOTH HD Lite ir vizuāli pievilcīga un kvalitatīva ierīce, kas lieti noderētu katram autovadītājam, kura auto nav aprīkots ar iebūvētu brīvroku sarunu sistēmu. Ikdienas lietošanā šī ierīce ir praktiska un ērta, ja neskaita neērtības skaļuma regulēšanas procesā.

Apskata tapšanas brīdī, šīs ierīces cena Latvijas veikalos ir apmēram 45 lati.

Saistītās tēmas: auto

Izsaki savu viedokli