Aktuāls

Jaunais ”Audi A7 Sportback” – sportisks luksusa klases modelis

Auto, Moto

Tagad arī Latvijā pirkumus no ”App Store”, ”Apple Music”, ”iTunes” un ”iBooks” varēs apmaksāt ar “Tele2” rēķinu

Internets

LG un ”Qualcomm” sadarbosies, lai izstrādātu nākamās paaudzes savienojumu risinājumus automašīnām

Auto aprīkojums

Mājokļa gaisa kvalitātes mērījumi uzlabo ne vien cilvēka veselību, bet arī mājokļa lietojamību

Sadzīves un virtuves tehnika

”OnePlus” slepeni zog viedtālruņu lietotāju datus

Portatīvie datori

”Alcatel” iegūst prestižo ”TOP/COM” Sudraba balvu par jauno zīmola aplikāciju ”enjoy.now”

IT sasniegumi, bizness

Boeing strādā pie jaunas autopilota sistēmas izstrādes, kas palīdzētu novērst tādas katastrofas kā 11. septembri. Pēc 11. septembra teroraktiem ir veikti daudzi piesardzības soļi, lai šādas traģēdijas vairs neatkārtotos, galvenokārt uzlabojot lidostu drošības sistēmas. Boeing zinātnieki piedalās jaunas sistēmas izveidē, kas saucas „Uninterruptible Autopilot System (UAS)”, kas novērstu centienus pārņemt kontroli pār lidmašīnu neautorizētām personām.

„Mēs patstāvīgi meklējam veidus kā uzlabot drošību un pasaules aviolīniju efektivitāti,” pastāstīja Boeing pārstāvis. „Šai industrijai ir nepieciešami jaunievedumi, kas simtprocentīgi novērstu neautorizētu personu piekļūšanu lidmašīnas vadībai un pasažieru dzīvību apdraudēšanu.”

Šobrīd esošās autopilota sistēmas var izslēgts ar vienas pogas nospiešanu. Jaunā Boeing UAS sistēma novēro spiedienu uz pilotu kabīnes durvīm, tādējādi, mēģinot uzlauzt kabīnes durvis, ieslēdzas autopilots un to vairs nevar izslēgt, tādējādi neļaujot pārņemt vadību pār lidmašīnu. Šajā brīdī visa kontrole tiek nodota uz zemes esošajiem gaisa kontrolieriem, kuri izmantos GPS un radio, lai kontrolētu lidmašīnu. Beoing paredz, ka šādās situācijās lidmašīna tiks nosēdināta militārās bāzēs vai komerciālās lidostās.

Uzticami avoti ziņo, ka šādas sistēmas varētu sākt uzstādīt nākamo trīs gadu laikā.

Ziņas avots: DailyTech.com

Izsaki savu viedokli