Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Boeing strādā pie jaunas autopilota sistēmas izstrādes, kas palīdzētu novērst tādas katastrofas kā 11. septembri. Pēc 11. septembra teroraktiem ir veikti daudzi piesardzības soļi, lai šādas traģēdijas vairs neatkārtotos, galvenokārt uzlabojot lidostu drošības sistēmas. Boeing zinātnieki piedalās jaunas sistēmas izveidē, kas saucas „Uninterruptible Autopilot System (UAS)”, kas novērstu centienus pārņemt kontroli pār lidmašīnu neautorizētām personām.

„Mēs patstāvīgi meklējam veidus kā uzlabot drošību un pasaules aviolīniju efektivitāti,” pastāstīja Boeing pārstāvis. „Šai industrijai ir nepieciešami jaunievedumi, kas simtprocentīgi novērstu neautorizētu personu piekļūšanu lidmašīnas vadībai un pasažieru dzīvību apdraudēšanu.”

Šobrīd esošās autopilota sistēmas var izslēgts ar vienas pogas nospiešanu. Jaunā Boeing UAS sistēma novēro spiedienu uz pilotu kabīnes durvīm, tādējādi, mēģinot uzlauzt kabīnes durvis, ieslēdzas autopilots un to vairs nevar izslēgt, tādējādi neļaujot pārņemt vadību pār lidmašīnu. Šajā brīdī visa kontrole tiek nodota uz zemes esošajiem gaisa kontrolieriem, kuri izmantos GPS un radio, lai kontrolētu lidmašīnu. Beoing paredz, ka šādās situācijās lidmašīna tiks nosēdināta militārās bāzēs vai komerciālās lidostās.

Uzticami avoti ziņo, ka šādas sistēmas varētu sākt uzstādīt nākamo trīs gadu laikā.

Ziņas avots: DailyTech.com

Izsaki savu viedokli