Aktuāls

”Apple” varētu aizstāt ”Touch ID” ar sejas atpazīšanas skeneri

Tālruņi, mobilās ierīces

Septembrī notiks pirmais virtuālais F1 čempionāts, iespēja piedalīties arī tev!

Datorspēles

”Apple” izstrādātājiem nodod ”iOS 11” septīto pagaidu versiju

Datori, IT, bizness

CSDD piedāvā Rīgas Tehniskās apskates naktī bez maksas pārbaudīt savu auto

Auto, Moto

Lielākā daļa Rīgas un Pierīgas iedzīvotāju uztraucas par savas automašīnas drošību pilsētā

Auto, Moto

”Samsung Bixby” balss vadības funkcijas nonāk arī līdz Latvijai

Tālruņi, mobilās ierīces

CSDD eksperimenta rezultātā tapuši astoņi ieteikumi gudrai auto un velo braukšanai

Auto aprīkojums

Tiek ziņots, ka BMW i8 pilnpiedziņas sporta mašīna dotajā brīdī piedzīvo pēdējos testus pirms nonākšanas masveida ražošanā. Kādam acīgam auto entuziastam arī izdevies uzņemt nomaskētā spēkrata attēlus Nirburgringas trasē.

Jau ziņots, ka auto tiks aprīkots ar 1,5 litru trīs cilindru agregātu, kas, pateicoties turbīnai, attīstīs 215 zirgspēkus un 298 Nm. Jauda no benzīna agregāta tiks novadīta uz aizmugurējiem riteņiem, savukārt priekšējos riteņus uz priekšu dzīs elektromotors, kura jauda sasniegs 128 zirgspēkus.

bmw-i8-3_1

Kopā auto spēs attīstīt 348 zirgspēkus, savukārt griezes moments sasniegs 550 Nm. Tā rezultātā i8 100 kilometrus stundā lielu ātrumu sasniegs 4,6 sekundēs, bet maksimālais ātrums būs ierobežots pie 250 kilometriem stundā.

Auto izgatavots no oglekļa šķiedras, savukārt auto centrālais tunelis izgatavots no alumīnija. Tāpat liela uzmanība pievērsta aerodinamikai, īpaši piestrādāts pie gaisa plūsmas ap riteņiem, lai samazinātu pretestību.

Elektromotoru ar enerģiju apgādās litija jonu baterijas, ar kurām būs iespējams veikt 35 kilometrus. Ja BMW i3 cena tiek plānota ap 35 tūkstošiem britu mārciņu, tad i8 būs jau krietni dārgāks- 100 tūkstoši britu mārciņu.

bmw-i8-7_1

Saistītās tēmas: bmw i

Izsaki savu viedokli