Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

BMW kompānijas vadītājs vēsta, ka Vācijas autobūves gigants vairāk koncentrēsies uz elektromobiļu izstrādi un jau tuvākajos gados gandrīz visi hierarhijas modeļi varēs lepoties ar pilnīgu vai daļēju elektropiedziņu.

Intervijā britu Autocar, BMW vadītājs Herberts Dies apgalvoja, ka jau drīzumā visiem BMW modeļiem būtu jāsaņem zināmas pakāpes elektrifikācija, iegūstot hibrīddzinēju vai tīru elektropiedziņu. Vienlaikus tika atzīts, ka šādu rīcību prasa nevis potenciālie pircēji, bet gan kompānijas stratēģija un nākotnes plāni. Jāatzīmē, ka Eiropa būs pirmais reģions, kur jaunie un videi draudzīgie spēkrati parādīsies, ņemot vērā, ka izmešu daudzums šeit tiek regulēts daudz nopietnāk nekā citur pasaulē.

Plānots, ka Eiropas Savienības valstīs, sākot ar 2020. gadu, auto vidējais CO2 izmešu daudzums nevarēs pārsniegt 95 g/km. Japānā uzstādītais mērķis ir nedaudz pieticīgāks – 117 g/km, savukārt Ķīnā latiņa ir vēl zemāka – 119 g/km. Situācija ASV ir nedaudz savādāka, tur līdz 2025. gadam plānots ierobežot CO2 izmešu daudzumu līdz 102 g/km.

Šeit uzskatāmi parādās nopietns izaicinājums BMW. Kompānijai ir cītīgi jāstrādā pie jaunu elektromobiļu auto tehnoloģiju izveides, vienlaikus spējot nodrošināt braukšanas baudu.

bmw-i3-newyork-1

Saistītās tēmas: bmwelektromobīļi

Izsaki savu viedokli