Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Kompānija Mini, kas ir BMW autokoncerna meitas uzņēmums nolēmis prezentēt savu pirmo elektromobīli – Mini E jau nākammēnes, Losandželosas autošova ietvaros. Par to, ka tiek gatavots elektromobīlis, BMW paziņoja šī gada pavasarī.

Spēkratam ir vienas pakāpes ātrumkārba, kā arī priekšējo riteņu piedziņa. Elektromotrs spēj attīstīt visai pieklājīgu jaudu – 204 zirgspēkus. Mini E līdz 100 kilometriem stundā spēj ieskrieties 8.5 sekundēs un spriežot pēc BMW sniegtās informācijas ar vienu uzlādes reizi šis auto spēj nobraukt 241 kilometru. Spēkrata akumulatorā tiek izmantotas 5088 šūnas, kuras ir izvietotas 48 moduļos, šī akumulatora ietilpība ir 35 kilovatstundas.

Tāpat arī šis spēkrats ir aprīkots ar reģeneratīvo bremžu sistēmu, kas palīdz atjaunot enerģiju, kad automašīna samazina braukšanas ātrumu. Tahometra vietā ir novietots displejs, kas rāda akumulatora enerģijas līmeni. Komplektā ir iekļauta ātrās uzlādes ierīce, kas nodrošina pilnu akumulatora uzlādēšanu 2.5 stundās. Tiesa, šajā braucamrīka ir atvēlēta vieta tikai diviem pasažieriem, jo aizmugurējo sēdekļu vietā ir novietots apjomīgais akumulators.

Pirmās 500 Mini E automašīnas nonāks pie pircējiem Amerikas Savienotajās Valstīs, taču pēc kāda laika tās būs pieejamas arī pie Eiropas autodīleriem. Tiesa pagaidām gan BMW neatklāj precīzu tirdzniecības uzsākšanas datumu, taču tiek paredzēs, ka pirmie Mini E pie pircējiem nonāks 2009. gada sākumā.

Izsaki savu viedokli