Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

BMW pēc X5 M un X6 M izlaišanas plāno pārkāpt nākamo M sēriju tabu – Ženēvas auto izstādē bavāriešu ražotājs prezentēs BMW M 550d xDrive, pirmo dīzeļa modeli ar maģiskā „M” burta klātbūtni. Gan cenas, gan izskata ziņā tas ierindosies starp parasto 5. sērijas BMW un BMW M5.

Zem dzinēja pārsega atradīsies visiem zināmais trīs litru sešu cilindru dīzeļdzinējs, kas gan piedzīvojis pamatīgas izmaiņas. Bez uzlabojumiem dzinēja iekšienē, tas ticis pie trīs turbīnām un trīs starpdzesētājiem. Maksimālā dzinēja jauda – 381 Zs – tiks sasniegta pie 4000 apgr./min., savukārt 740 Nm griezes moments būs pieejams jau no 2000 apgr./min. Ar šiem rādītājiem paātrinājums no vietas līdz simtam būs iespējams 4,7 sekundēs (universālam – 4,9), bet maksimālais ātrums būs elektroniski ierobežots pie 250 km/h.

Jaudu no dzinēja līdz visiem četriem novadīs sportiskai braukšanai paredzētā astoņu pakāpju pārnesumkārba. Patēriņa ekonomijai uzstādīta Start-stop sistēma, savukārt xDrive pilnpiedziņas sistēma speciāli pielāgota M modelim, kas pieļaus lielāku jaudas pievadu aizmugurējiem riteņiem. Tāpat balstiekārtas elementi ieguvuši M specifikācijas regulējumu, bet bremžu sistēma pārņemta no BMW 550i. Speciālā dizaina 19 collu vieglmetāla diski apauti ar 245/40 izmēra riepām.

BMW M 550d xDrive būs pieejams gan ar sedana, gan Touring virsbūvi. Tā vidējais patēriņš solās būt 6,3 (universālam – 6,4) litri uz 100 kilometriem. Tirdzniecībā pirmais M dīzeļa modelis nonāks šī gada maijā, un tā bāzes cena sedanam būs 80 800 eiro, savukārt Touring būs pieejams sākot no 83 750 eiro.

Saistītās tēmas: bmwBMW 5. sērijabmw m 550dbmw m 550d xdrive

Izsaki savu viedokli