Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Neilgi pirms oficiālās debijas Ženēvā BMW virtuāli prezentējis jauno 5. sērijas GT krosovera konceptu, kas sevī apvieno vairākus virsbūvju tipus. Lai arī praktiski visi līdz šim ražotie BMW bijuši veiksmīgi, par hečbeku-krosoveru ekspertu domas dalās – vieni uzskata, ka izdosies līdzīgs panākums kā ar X6, bet otri norāda uz iepriekš līdzīgu modeļu (Mercedes R-klase) neveiksmēm.

Tā kā jaunā modeļa nosaukumā ietverts GT (Gran Turismo), tad uzreiz var saprast, ka lielā 5. sērija pamatā domāta kā ērts ceļojumu auto, ko pierāda arī krosovera izmēri – 4,99 metri garumā un 1,55 metri augstumā. Tādējādi garumā GT sasniedz gandrīz 7. sērijas līmeni (5,07 metri), bet augstumā tas ir zemāks nekā X3 (1,65 metri).

Atgriežoties pie paša virsbūves tipa, jāsaka, ka apzīmējums krosovers šoreiz patiesi ir atbilstošākais, jo GT ir pārāk masīvs, lai būtu kupeja, pārāk zems priekš apvidus modeļa un pārāk dinamisks, lai ietilptu universālu kategorijā, un tomēr tam ir kaut kas no katra šī tipa. Dizaina iezīmes, kas jauno 5. sēriju padara par patiesi interesantu ir no 7. sērijas aizgūtie radiatora režģi, kupejas veida jumta līnija un īsā aizmugures daļa.

Patīkamu braukšanu pilotam nodrošinās augstā sēdpozīcija, bet pasažieriem – ērtie un elektriski regulējamie ādas sēdekļi. Interesanti, ka aizmugurē būs divas atsevišķi regulējamas sēdvietas standarta trīs vietā. Tāpat uzmanību piesaista bagāžas vāka risinājums – to var atvērt kā sedana (bez stikla) vāku, bet pēc vajadzības arī kā hečbeka (ar visu stiklu). Aiz tiem slēpjas no 430 līdz 570 litrus liels nodalījums (atkarībā no aizmugurējās sēdekļu rindas regulējuma), bet elektriski nolaižot aizmugurējos sēdekļus iespējams iegūt līdz 1650 litriem lielu nodalījumu.

Ceļojumu modelis sākotnēji būs pieejams ar aizmugurējo piedziņu un sešu cilindru agregātiem (530i, 535i, 530d, 535d), bet vēlāk tos papildinās V8 dzinēji un xDrive pilnpiedziņa. Tirdzniecības sākums gaidāms jau šāgada novembrī.

Izsaki savu viedokli