Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Elpu aizraujošais BMW i8 ir piedzīvojis pirmos oficiālos atklātības brīžus, taču īstā prezentācija norisināsies nākamnedēļ, Frankfurtes auto izstādes ietvaros.

Pirmie oficiālie attēli atklāj, ka BMW i8 ir saņēmis tāda paša stila durvis kā McLaren 12 C. Kaut arī ceļā no koncepta auto līdz ražošanas versijai modelis ir piedzīvojis izmaiņās, tomēr futūristiskās dizaina līnijas ir saglabātas.

Tāpat pirmo reizi ir redzams auto interjers. Instrumentu paneli rotā elektrisks spidometrs, iznirstošs ekrāns un vairāki slēdži, kas ļauj sasaistīt šo modeli ar citiem BMW hierarhijas pārstāvjiem.

bmw i8 interjies

Zem motora pārsega ir paslēpies 1,5 litru trīs cilindru benzīna dzinējs, kas aprīkots ar turbīnu un nodrošina 215 zirgspēku jaudu, kā arī 300 Nm griezes momentu. Taču, kamēr benzīnu rijošais agregāts piedzen auto aizmugurējos riteņus, par priekšējiem riteņiem atbild 128 zirgspēku elektromotors. Kopējā auto jauda mērāma 348 zirgspēkos un 550 ņūtonmetros.

Rezultātā auto spēj sasnieg 100 km/h lielu ātrumu vien 4,6 sekundēs. Taču, ja ekoloģija rūp vairāk, nekā ātrums, tad jāmin, ka spēkrats spēj veikt 35 kilometrus, izmantojot tikai baterijās uzkrāto elektrību.

bmw i8

Auto korpusa izveidē izmantots gan alumīnijs, gan oglekļa šķiedra. Tāpat īpaši piedomāts par gaisa pretestības samazināšanu. Piemēram, auto diski nav tikai stilīgs aksesuārs, tie efektīvāk novirza gaisa plūsmu pār riepām.

BMW i8 cena būs aptuveni 100 tūkstoši britu mārciņu. Frankfurtes auto šova ietvaros tas piedzīvos oficiālu prezentāciju 10. septembrī.

Saistītās tēmas: bmw ibmw i8

Izsaki savu viedokli