Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

BMW gatavojas nākamgad laist klajā jaunu M sērijas modeli. Tas tiks bāzēts uz pašreizējās 2. sērijas kupejas un varēs lepoties ar iespaidīgu jaudu. Rezultātā auto solās būt ļoti dinamisks un ātruma ziņā tas mīs uz papēžiem saviem lielajiem brāļiem.

M2 Coupe (attēlā redzams BWM 235i modelis) tiks apgādāts ar sešcilindru tiešās iesmidzināšanas benzīna dzinēju, kas nodrošinās nedaudz vairāk kā 370 zirgspēkus. BMW komentē, ka, lai arī 400 zirgspēki ir maģisks skaitlis un kompānijai nav tehnisku problēmu, kas traucētu M2 modelim saņemt tik jaudīgu dzinēju, tas nedrīkst būt līdzvērtīgs vai pārāks par M4 modelī atrodamo agregātu, kas attīsta nepilnus 430 zirgspēkus.

Avoti BMW M divīzijā vēsta, ka M2 Coupe dzinējs ļauj spēkratam paātrināties līdz 100 km/h lielam ātrumam vien 4,4 sekundēs, savukārt maksimālais ātrums ir ierobežots pie 250 km/h atzīmes. Interesanti, ka šādā gadījumā M2 Coupe ļoti precīzi ierāmēsies kompānijas hierarhijā, paātrinājumā līdz 100 km/h lielam ātrumam par 0,2 sekundēm atpaliekot no jau pieminētā M4 modeļa un par 0,5 sekundēm apsteidzot 335 zirgspēkus jaudīgo 1M Coupe modeli. Vienlaikus jāatzīmē, ka kompānijas inženieri sola auto svaru noturēt zem 1500 kilogramu atzīmes

Jauda tiks pievadīta aizmugurējiem riteņiem, izmantojot sešpakāpju manuālo ātrumkārbu. Piemaksājot, būs iespējams spēkratu apgādāt ar septiņpakāpju divsajūga pārnesumkārbu, ko papildina ātrumu pārslēgšanas sviras pie stūres. Abas versijas saņems automātisko start/stop sistēmu un enerģijas reģenerēšanas sistēmas, kas spēs lietderīgi izmantot gan bremzēšanas procesu, gan dzinēja izdalīto siltumu.

Auto pārdošanā nonāks nākamā gada nogalē, turklāt M2 saņems arī kabrioleta versiju, kas pie pircējiem nonāks vien 2016. gadā.

 BMW MPP F22

Saistītās tēmas: bmwbmw m performance

Izsaki savu viedokli