Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Pēdējās nedēļas laikā vairāki auto ražotāji publiskojuši vērienīgus automobiļu atsaukumus. Šādi atsaukumi mūsdienās nav retums, tomēr interesanti, ka BMW, Ford un VW nedēļas laikā atsaukuši vairāk nekā miljons automobiļu. Visvairāk automašīnu atsauktas ASV, par ko parūpējies Ford koncerns.

Ford ASV nodaļa atsaukusi 244 500 Ford Escape apvidus auto eksemplārus, kuriem var būt bremžu šķidruma noplūdes. Iespējama transmisijas defekta dēļ atsaukti arī 205 900 Ford Freestar un Mercury Monterey miniveni. Apvidus modelim skarti 2001. un 2002. gada eksemplāri, bet miniveniem tiek atsaukti 2004. un 2005. gada spēkrati.

VW koncerns visā pasaulē atsauks 300 000 modeļus ar divu litru TDI dzinējiem, kam iespējamas degvielas iesmidzināšanas sistēmas problēmas. Atsaukums gan esot profilaktisks, tomēr sliktākajā gadījumā šīs problēmas var novest pie dzinēja aizdegšanās. Atsaukums skars auto, kas ražoti no 2009. līdz 2012. gadam.

Visvairāk skarti paša VW modeļi – Eos, Golf, Jetta, Passat, Scirocco, Tigaun un T5. Mazākos daudzumos atsaukti Audi A3, Skoda Octavia, Superb un Yeti, kā arī Seat Altea un Leon modeļi. Jāatzīmē, ka jau 2011. gada oktobrī VW ASV un Kanādā atsauca 170 000 eksemplārus, toreiz gan minot, ka citās valstīs šī problēma neesot aktuāla.

BMW atsaucis 235 000 Mini markas modeļus, kuriem var būt ūdenssūkņa defekts. Tāpat kā VW arī Mini sliktākajā gadījumā šis defekts var novest pie dzinēja aizdegšanās. Kā ziņo BMW, tad šī problēma skar Mini Cooper S un Mini Coope John Cooper Works modeļus, kas ražoti laika posmā no 2006. gada marta līdz 2011. gada janvārim.

Saistītās tēmas: audibmwfordminiSeatSkodaVolkswagenVW

Izsaki savu viedokli