Aktuāls

Jaunais ”Audi A7 Sportback” – sportisks luksusa klases modelis

Auto, Moto

Tagad arī Latvijā pirkumus no ”App Store”, ”Apple Music”, ”iTunes” un ”iBooks” varēs apmaksāt ar “Tele2” rēķinu

Internets

LG un ”Qualcomm” sadarbosies, lai izstrādātu nākamās paaudzes savienojumu risinājumus automašīnām

Auto aprīkojums

Mājokļa gaisa kvalitātes mērījumi uzlabo ne vien cilvēka veselību, bet arī mājokļa lietojamību

Sadzīves un virtuves tehnika

”OnePlus” slepeni zog viedtālruņu lietotāju datus

Portatīvie datori

”Alcatel” iegūst prestižo ”TOP/COM” Sudraba balvu par jauno zīmola aplikāciju ”enjoy.now”

IT sasniegumi, bizness

Kompānija BMW 2009. modeļu gadam atjauninās visus M sērijas modeļus, izņemot Z4 sportiskās versijas. Izmaiņas skars visas M3, M5 un M6 modifikācijas.

Panākumiem bagātākais M nodaļas modelis ir M3, kas šobrīd pieejams trīs virsbūves versijās – kā kupeja, kabriolets un sedans. Visas modifikācijas aprīkotas ar četru litru V8 benzīna dzinēju un sešpakāpju manuālo vai septiņpakāpju automatizēto M DKG(divu sajūgu) pārnesumkārbu.

Lielākās izmaiņas skars M3 sedanu, kas tāpat kā parastās četru durvju versijas iegūs jaunus aizmugurējos diožu lukturus. Līdz ar lukturiem pārveidots arī bagāžas nodalījuma vāks.

Salons atjaunināts visām virsbūvēm, un tas aprīkots ar jaunām gaisa izplūdes atverēm, papildus mantu nodalījumiem, hroma aplikācijām un vairākām jaunām vadības pogām.

Krāsu gammu papildinās metālikas tonis Le Mans Blue.

Pārējos M sērijas modeļos gaidāmas mazāk redzamas izmaiņas. BMW M6 turpmāk tiks piedāvāta Competition pakete, kurā iekļauti jauna regulējama balstiekārta ar divpadsmit milimetru sēdinājumu priekšā un desmit milimetru aizmugurē, kā arī jauni kaltie alumīnija diski un citādāks dzinēja pārsegs.

Zem M5 un M6 versiju dzinēju pārsegiem atrodas viens un tas pats dzinējs – piecu litru V10 benzīna dzinējs. Tā efektivitātes uzlabošanai jaudīgie modeļi turpmāk tiks aprīkoti ar bremzēšanas enerģijas atgūšanas sistēmu, atslēdzamu kondicionētāja kompresoru un vieglākām pārnesumkārbas detaļām.

Gan M5, gan M6 iegūs jaunus sānu spoguļus un vēl vienu metālikas krāsu toni – Carbonblack.

Atjauninātie modeļit tiks aprīkoti ar jaunākās paaudzes iDrive vadības sistēmu. Jauninājumi ir citādākas vadības pogas un lielāks 8,8 collu ekrāns. 80 gigabaitu cietais disks nodrošinās ātrāku darbību, pie kam tajā varēs saglabāt arī mūziku. Flagmaņos M5 un M6 vadības sistēma būs iekļauta standarta aprīkojumā, savukārt M3 modelim iDrive būs iespējams pasūtīt kopā ar navigācijas sistēmu Professional.

Jaunā iDrive sistēma ar Snap-In adaptera un USB platformas palīdzību atbalstīs iespēju caur iDrive vadīt jaunākos viedtālruņus, tai skaitā arī Apple iPhone.


Kā pasargāt iPhone ekrānu un korpusu no skrāpējumiem?

Izsaki savu viedokli