Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Pagājušā gada martā kompānija Toyota izteica vēlēšanos izveidot savu automašīnas operētājsistēmu, lai paaugstinātu to efektivitāti un paātrinātu attīstību. Tagad līdzīga iecere ir radusies arī pazīstamajam vācu autoražotājam BMW, kas aicina citus ražotājus sadarboties automašīnām paredzētas atvērta pirmkoda operētājsistēmas izstrādē. “Mēs esam pārliecināti, ka mums ir jāizstrādā atvērta platforma, kas ļautu lietot atvērtā pirmkoda programmatūru, jo informācijas un izklaides industriju attīstības ātrums pieprasa mums izvēlēties daudz ātrāku ceļu,” skaidro BMW vice prezidents Gunters Reiharts, kurš platformas izstrādes procesā aicināja iesaistīties arī citas kompānijas: “Mēs aicinām citus OEM ražotājus mums pievienoties un apmainīties ar informāciju. Mēs esam atvērti informācijas apmaiņai ar citiem ražotājiem.”

Pagaidām gan neviens cits autoražotājs vēl nav oficiāli piekritis BMW aicinājumam sadarboties, taču Chrysler, Ford, General Motors un Honda iepriekš ir piedalījušies diskusijās par šādas operētājsistēmas izveidi. Tāpat jaunās platformas attīstīšanā varētu iesaistīties arī Mercedes-Benz kam ir noslēgta vienošanās ar BMW. Kompānijas General Mobiles pārstāvis Kriss Tibodo atklāja, ka, lai pieņemtu lēmumu pāriet uz atvērta pirmkoda platformu, ir nepieciešams laiks: “Šis ir lēmums, kuru mēs pieņemsim tuvāko 6 līdz 12 mēnešu laikā. Tā mums ir lieliska iespēja. Es domāju, ka tas var paātrināt programmatūras attīstību un ļaut automašīnās ieviest daudzas inovācijas.” Tibodo gan atzīmēja, ka diskusija par sadarbību ar BMW vēl neesot uzsākta.

Kompānija BMW plāno, ka tuvāko 5 līdz 7 gadu laikā šī platforma jau varētu būt uzstādīta automašīnās, kas tiks pārdotas 200 vai vairāk tūkstošos eksemplāru.

Jāsaka, ka šāds solis no BMW puses noteikti ir apsveicams, un, ja citi autoražotāji piekritīs BMW aicinājumam piedalīties šīs platformas izstrādē, tad ieguvēji, visticamāk, būs ne tikai visi autoražotāji, bet arī pircēji, kuri savās automašīnās varēs lietot ērtāku un iespējām bagātāku operētājsistēmu.

Izsaki savu viedokli