Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Lai arī Latvijā Blu-Ray disku rakstītāji vēl tikai pamazām un negribīgi ienāk lietotāju datoros (nekļūdīsimies sakot, ka tie saskaitāmi uz vienas rokas pirkstiem), ārzemēs jau izstrādā nākamos – ātrākus – modeļus. Sharp paziņojis par jauna lāzera izlaišanu, kas nodrošinās trīsreiz ātrāku Blu-Ray diska ierakstīšanu nekā līdz šim. Maijā iznākošā diode izstaros tikai 210 milivatus zili violetas gaismas, toties tā būs tanī brīdī jaudīgākā (Rival Nichia Corp. jau paziņojuši par 320 milivatu diodes izstrādi, kuras iznākšanas laiks vēl nav nozīmēts).

Japānā bāzētā kompānija apgalvo, ka patērētājiem vairs nebūs jāgaida disku ierakstīšana – tas notiks trīsreiz ātrāk. Ņemot vērā, ka pašreiz jaudīgākie rakstītāji BD formātā lielākoties ieraksta ar ātrumu 2X, visticamāk Sharp piedāvās 6X ierakstošas diodes. Kompānija arī apgalvo, ka diodes darbības laiks būs līdz pat 10’000 stundām.

Pirmie paraugi parādīsies jau maijā, toties komerciālā pārdošanā un līdz ar to arī daudzu ražotāju ierīcēs tā nonāks jūnijā, kad uzsāks masveida ražošanu (250’000 vienības mēnesī). Netiek gan ziņots, ka varētu gaidīt kādu cenu kritumu šo diožu ienākšanas sakarā, taču BOOT.Lv daudz maz droši var apgalvot, ka tas tā arī notiks un Blu-Ray kļūs tautai pieejamāki.

Ziņas avots: dailyTech

Izsaki savu viedokli