Aktuāls

Jaunais ”Audi A7 Sportback” – sportisks luksusa klases modelis

Auto, Moto

Tagad arī Latvijā pirkumus no ”App Store”, ”Apple Music”, ”iTunes” un ”iBooks” varēs apmaksāt ar “Tele2” rēķinu

Internets

LG un ”Qualcomm” sadarbosies, lai izstrādātu nākamās paaudzes savienojumu risinājumus automašīnām

Auto aprīkojums

Mājokļa gaisa kvalitātes mērījumi uzlabo ne vien cilvēka veselību, bet arī mājokļa lietojamību

Sadzīves un virtuves tehnika

”OnePlus” slepeni zog viedtālruņu lietotāju datus

Portatīvie datori

”Alcatel” iegūst prestižo ”TOP/COM” Sudraba balvu par jauno zīmola aplikāciju ”enjoy.now”

IT sasniegumi, bizness

Lai gan lielākajai daļai patērētāju un ekspertu augstas ietilpības disku formātu kara uzvarētājs šaubas vairs nerada, cīņa vēl nav oficiāli beigusies – tas notiks brīdī, kad kompānija Toshiba, kas ir HD DVD standarta izveidotāja, paziņos par šī formāta disku sakāvi. Tomēr izskatās, ka līdz šim paziņojumam ilgi nebūs jāgaida – eksperti lēš, ka jau tuvākajās dienās Toshiba paziņos par HD DVD standarta iekārtu ražošanas pārtraukšanu… Atgādinām, ka pavērsiena punkts augstas ietilpības disku formātu duelī bija vairāku vadošo kinostudiju paziņojumi par ekskluzīvu Blu-Ray tehnoloģijas atbalstu, kas kompāniju Toshiba un tās sabiedrotos nostādīja ļoti grūtā pozīcijā, jo tieši filmas ir lielākais HD DVD un Blu-Ray disku peļņas avots.


Kinostudijas un patērētāji priekšroku deva Blu-Ray standartam

Eksperti apgalvo, ka vienīgais iemesls, kas šobrīd aizkavē Toshiba oficiālo paziņojumu ir HD DVD iekārtu un disku ražošanas pārtraukšanas plānošana, kas nav tik viegla kā varētu šķist, jo ražošanas apjomi ir ļoti lieli, tādēļ kompānija cenšas samazināt zaudējumus, kas radīsies ražošanas pārtraukšanas rezultātā.

Vēl viens apstāklis, kas norāda uz drīzumā gaidāmo Toshiba paziņojumu, ir šīs kompānijas akciju cenu kāpums par 6%, un neparasti lielā rosība ap to pirkšanu un pārdošanu. Tas no investoru puses nepārprotami ir mājiens, ka ir pienācis laiks atteikties no HD DVD formāta radītajiem zaudējumiem.

Visiem, sākot no patērētājiem un beidzot ar vairumtirgotājiem un Toshiba investoriem, ir skaidrs, ka cīņa ir galā, un ir pienācis laiks atzīt Blu-Ray formāta uzvaru, tādēļ atliek vien gaidīt kompānijas Toshiba oficiālu paziņojumu, kas vienreiz par visām reizēm pieliks punktu vairākus gadus ilgušajam formātu karam.

Izsaki savu viedokli