Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Pēdējā laikā aktualizējusies modulāro viedtālruņu ideja. Pirms laika ziņojām par PhoneBloks konceptu, Motorola (Google) Project Ara prototipu un ZTE redzējumu šajā lauciņā. Interesanti, ka kāda entuziastu grupiņa strādā pie modulārā viedpulksteņa.

Modulārā viedpulksteņa koncepts saņēmis nosaukumu Blocks un tā izstrādātāji paredz, ka ierīce varētu darboties pēc līdzīga principa kā Project Ara. Vadoties pēc vēlmēm un vajadzībām, lietotājam būtu iespēja izvēlēties no kādām detaļām komplektēt ierīci.

block modular

Izstrādātāji paredz, ka izveidotos trīs galvenie lietošanas mērķi. Sportiskiem cilvēkiem viedpulkstenis tiktu apgādāts ar pulsa mērītāju, soļu skaitītu un skābeļa daudzuma asinīs mērītāju. Piedzīvojumu meklētājiem būtu iespēja papildināt vai aizvietot kādu no posmiem ar GPS uztvērēju un temperatūras sensoru, savukārt lietotāji, kas ierīci uztvertu kā izklaidējošu gadžetu, varētu apgādāt viedpulksteni ar dažādiem sensoriem un kameru.

Turklāt, šādu posmu komplektēšana paredz ne tikai ierīces pielāgošanu lietotāja vajadzībām, bet arī nodrošina vieglu to nomaiņu. Atkarībā no tehnoloģiskā progresa vai maciņa biezuma, būs iespējams e-Ink displeja vietā izvēlēties skārienjutīgu LCD displeju vai jaudīgāku procesoru. Līdzīgi uzlabot varētu arī pārējo ierīces specifikāciju.

choose

Blocks projekts aizsākās 2013. gada novembrī un idejas  autori ir divi studenti. Viņi apgalvo, ka jau tagad ir izstrādāts funkcionējošs prototips, kas norāda uz idejas tehnoloģisko pamatojumu. Tiesa, izstrāde turpinās un dotajā brīdī galvenais uzdevums ir padarīt viedpulksteni ērtāku, tāpat idejas autori vēlas izstrādājumu padarīt ūdensdrošu. Pārdošanā Blocks varētu nonākt jau 2015. gada vidū.

Saistītās tēmas: modulāraviedpulkstenis

Izsaki savu viedokli