Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Blackblaze ir kompānija, kas jau kopš 2008. gada nodarbojas ar jums svarīgu failu rezerves kopiju glabāšanu savos serveros. Nesen Blackblaze savā blogā paziņoja, ka DVD diskiem ir pienācis gals.

Kā zināms, viens DVD disks, ja nerunājam par divas reizes ietilpīgāko DVD-DL, spēj saglabāt tikai 4.7 gigabaitus informācijas. Papildus tam, DVD disku var viegli sabojāt, tas aizņem vairāk vietas, un īsumā sakot, vairs nevienam nepatīk. Nesen, pēc 2011. gada statistikas pētīšanas, kompānija nolēma, ka savu pakalpojumu lietotājiem vairs nepiedāvās iespēju zaudētos failus atgūt, pa pastu aizsūtot ar datiem pilnu DVD disku. DVD vietu ir aizstājusi līdz 28GB ietlipīga USB zibatmiņa.

2011. gada kompānija palīdzēja pakalpojuma lietotājiem atjaunot vairāk kā 600 miljonus failu. Reti kurš vēlējās savus failus saņemt pa pastu DVD diska veidolā. 8,000 reizes biežāk cilvēki izvēlējās failus vienkārši lejupielādēt, taču 50 reizes biežāk – saņemt pa pastu ierakstītus ārējā cietajā diskā.

Tagad, par to pašu 99 ASV dolāru cenu, cik izmaksāja DVD diskos ierakstītas failu kopijas, lietotāji varēs saņemt līdz 28 GB ietilpīgu, ar failiem pilnu USB zibatmiņu, kura pēc tam būs atkārtoti lietojama.

Saistītās tēmas: Blackblaze

Izsaki savu viedokli