Aktuāls

Jaunais ”Audi A7 Sportback” – sportisks luksusa klases modelis

Auto, Moto

Tagad arī Latvijā pirkumus no ”App Store”, ”Apple Music”, ”iTunes” un ”iBooks” varēs apmaksāt ar “Tele2” rēķinu

Internets

LG un ”Qualcomm” sadarbosies, lai izstrādātu nākamās paaudzes savienojumu risinājumus automašīnām

Auto aprīkojums

Mājokļa gaisa kvalitātes mērījumi uzlabo ne vien cilvēka veselību, bet arī mājokļa lietojamību

Sadzīves un virtuves tehnika

”OnePlus” slepeni zog viedtālruņu lietotāju datus

Portatīvie datori

”Alcatel” iegūst prestižo ”TOP/COM” Sudraba balvu par jauno zīmola aplikāciju ”enjoy.now”

IT sasniegumi, bizness

Nesen sevi sāka reklamēt kāds jauns pakalpojumu sniedzējs, kas sevi nosaucis par Bitcasa. Bitcasa piedāvās neierobežotu vietu viņu mākonī tikai par 10 ASV dolāriem mēnesī.

Tas vēl nav viss – Bitcasa nebūs kāda atsevišķa mape jūsu darba virsmā – tā būs jūsu darba virsma. Viss automātiski tiks saglabāts mākonī, kamēr reālais cietais disks strādās vairāk kā pašu svarīgāko un biežām izmantoto failu glabātājs, ja nu gadījumā pazūd interneta savienojums.

Ļoti patīkami šķita arī tas, ka Bitcasa neglabās gatavus failus, bet gan bitus un baitus – 0 un 1. Tas nozīmē, ka neviens cits jūsu failus nevarēs atšifrēt. Pati šifrēšana notiks uz jūsu datora, tā kā pat Bitcasa nezinās ko glabā.

Arī neierobežotajā uzglabāšanā patiesībā slēpjas triks. Bitcasa neveidos failu dublikātus. Tas ir, ja jūs glabājat, pieņemsim, kādu filmu, tā pati filma pavisam noteikti būs vēl daudziem Bitcasa lietotājiem, taču uz kompānijas servera tiks glabāta tikai viena tās kopija. Bitcasa ir izskaitļojuši, ka vairāk kā 60 procenti datorā atrodamo failu ir dublikāti, kamēr tikai aptuveni 25 gigabaiti ir lietotāja unikāli radītie. Protams, vienmēr tā tas nav.

Kompānijai ir lieli plāni – šo pašu pakalpojumu ieviest arī mobilajās ierīcēs un ar laiku likt cilvēkiem aizmirst par cietā vai SSD diska ietilpības robežām.

Bitcasa vēl nav oficiāli pieejams, taču viņu mājaslapā ir iespējams pieteikties beta versijai.

Saistītās tēmas: atmiņabitcasacietaisdisksietilpībaneierobežotapakalpojums

Izsaki savu viedokli