Aktuāls

post-image

Klāt ir jaunākais BOOT.Lv apskats un šoreiz uz mūsu testa galda nonācis kompānijas be quiet! ražotais centrālā procesora dzesētājs Pure Rock.

be quit! Pure Rock ir tower tipa dzesētājs, no 48 ribām veidotais radiators ir alumīnija, savukārt četras sešu milimetru siltumu novadošās caurules ir veidotas no vara. Tām nav tiešas saskares ar procesora virsmu.

Iesākumā tehniskie parametri. Radiatora izmēri ir 155 x 121 x 87.5 milimetri, tā svars bez ventilatora ir 660 grami. Radiatora dzesēšanai tiek izmantots 12 milimetru PWM ventilators. Tā maksimālais darbības ātrums ir 1500 apgriezieni minūtē, savukārt gaisa plūsma – 51.4 CFM. Ventilators radiatoram piestiprināms, izmantojot elastīgus metāla stiprinājumus. Atšķirībā no tāda ražotāja kā Noctua, be quiet! komplektācijā neiekļauj gumijas vai silikona vibrāciju slāpētājus, kurus paredzēts novietot starp ventilatoru un radiatoru. Bez tiem vibrācijas no ventilatora labāk nonāks līdz radiatoram, attiecīgi izraisot lielāku skaļuma līmeni. Šeit gan jāņem vērā, ka Pure Rock ierindojas budžeta līdz vidējās klases dzesētāju segmentā, tāpēc nav brīnums, ka be quiet! no šādas ekstras atteikušies. Kā norāda ražotājs, tad ventilatora trokšņu līmenis ir 26.8 dBa, pie maksimālā darbības ātruma.

Komplektācijā iekļautie stiprinājumi šo dzesētāju padara saderīgu ar sekojošām centrālā procesora ligzdām: Intel: LGA775, LGA1150, LGA1155, LGA1156, LGA1366, LGA2011
AMD: AM2, AM2+, AM3, AM3+, FM1, FM2, FM2+. Īsāk sakot, šis dzesētājs ir saderīgs ar visiem līdz šim izlaistajiem Intel un AMD procesoriem. Komplektācijā iekļautā termopasta jau ir pietiekamā kārtā uzklāta uz saskares virsmas.

Komplektācijā iekļauta viena mātesplates aizmugurē novietojamā stiprināšanas plāksne, kurā ir visi nepieciešamie urbumi, lai to padarītu saderīgu ar augstāk minētajiem Intel procesoriem. Diemžēl uz šīs plāksnes nav apzīmējumu par to, kurai ligzdai paredzēti urbumi, attiecīgi, nāksies ņemt talkā lietotāja pamācību vai acumēru. Ņemot vērā AMD procesora ligzdu uzbūvi, jāteic, ka AMD lietotājiem šo dzesētāju uzstādīt būs vieglāk, tomēr arī Intel piekritējiem tam nevajadzētu aizņemt vairāk par 10-15 minūtēm.

Ņemot vērā radiatora ne pārāk lielos izmērus, tas būs saderīgs ar lielāko daļu ATX, Micro-ATX un pat Mini-ATX pamatplašu, neaizsedzot RAM vai paplašinājuma karšu ligzdas.

Testu sistēma:

  • Intel Core i7-4770k procesors
  • MSI Z97 Gaming 7 pamatplate
  • Corsair Vengeance Pro 4 x 4GB operatīvā atmiņa
  • MSI GTX 970 Gaming 4G grafiskā karte
  • Intel 330 120GB SSD disks

Kā jau ierasts, tad dzesētāju testēsim gan procesoru darbinot rūpnīcas takts frekvencē, gan arī virstaktējot līdz 4.4GHz (1.2V). Testos izmantota oriģināli uzklātā termoposta, procesora noslogošanai kalpo Aida64 (stress CPU & stress FPU). Apkārtējās vides temperatūra – 22.6 grādi pēc Celsija.

Capture

Capture

Nav pārsteigums, ka pie standarta frekvences lielākā daļa aftermarket centrālo procesoru dzesētāju uzvedās līdzīgi. Lielākais ieguvums būs jūtams, procesoru virstaktējot.  Darbinot Intel Core i7-4770k procesoru 4.4 gigahercu frekvencē be quiet! Pure Rock spēja nodrošināt par diviem grādiem zemāku temperatūru pie slodzes, ja to salīdzinām ar Raijintek Themis. be quiet! ražotais dzesētājs ir aptuveni par astoņiem eiro dārgāks, ja to salīdzinām ar Raijintek, tomēr nodrošina nedaudz labāku dzesēšanu, kā arī uzbūves kvalitāte šķiet augstāka. Jāņem arī vērā, ka CPU dzesētāju efektivitātes un cenas pieaugums nav lineāri.

Izsaki savu viedokli