Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Baltkrievijā izsludināts jauns likums, kurš valsts iedzīvotājiem piegriezīs iespēju iepirkties ārzemju interneta veikalos un apmeklēt atsevišķas ārzemju tīmekļa lapas kā tādas.

Likums, kurš pieņemts 21. decembrī, savukārt spēkā stāsies 6. janvārī, nosaka, ka komersantam, kurš sniedz pakalpojumus vai pārdod preces vai pat piedāvā e-pasta pakalpojumus, jābūt reģistrētam Baltkrievijā, kā arī jāizmanto šīs valsts domēns. ASV juristi paredz šādu scenāriju: ja Baltkrievijas iedzīvotājs iepirksies, piemēram, Amazon interneta veikalā, kas nav nedz reģistrēts postpadomju valstī, nedz arī izmanto tās domēnu, tad Baltkrievijas varas iestādes brīdinās Amazon, ka tiek pārkāpti viņu likumi, kas novedīs pie tā, ka paši Amazon vienkārši nobloķēs Baltkrievijas IP adreses vai nepiedāvās piegādi uz šo valsti.

Tāpat arī paredzēti sodi un pat darbības liegšana interneta kafejnīcām un citām iestādēm, kurās iespējams piekļūt tīmeklim, ja tiks atklāts ka lietotāji apmeklē aizliegtās  ārzemju tīmekļa lapas. Tāpat arī tiks sodītas privātpersonas, kas ļaus no sava datora vai interneta pieslēguma piekļūt ārzemju lapām trešajām personām. Tiek paredzēts, ka valdība izveidots īpašu sarakstu ar tīmekļa lapām, kurām jāaizliedz piekļuvi.

Kā zināms tad šis nav vienīgais dīvainais, lai neteiktu vairāk, Baltkrievijas lēmums attiecībā uz interneta ierobežošanu, kā jau iepriekš ziņojām, tad piekļuvei internetam kafejnīcā vai bibliotēkā un citās vietās, Baltkrievijas iedzīvotājiem jāuzrāda personu apliecinoši dokumenti, turklāt interneta pakalpojumu sniedzējiem informācija par katra indivīda aktivitātēm tīmeklī jāglabā gadu un protams, pēc varas iestāžu pieprasījuma, šī informācija ir jāuzrāda.

Saistītās tēmas: baltkrievijaInternets

Izsaki savu viedokli