Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Kabeļtelevīzijas operators Baltkom šonakt nolēmis pārtraukt TV3 pārraidīšanu. Ierasts, ka kabeļtelevīzijas operatori saviem klientiem gan TV3, gan arī pārējos ētera kanālus pārraida nemaksājot par to, taču TV3 vadība izteikusi vēlēšanos noslēgt licences līgumu, tādējādi ieviešot maksu par šī televīzijas kanāla pārraidi. Baltkom preses sekretārs Lauris Kļaviņš informē, ka šonakt, pulkstens 24 tiks pārtraukta TV3 izplatīšana kabeļtelevīzijas operatora klientiem. Tāpat arī Kļaviņa kungs minējis, ka Baltkom veiks juridiskās konsultācijas, lai noskaidrotu iespējas retranslēt TV3 nemaksājot maksu.

TV3 sabiedrisko attiecību koordinatore Marta Zandersone norāda uz to, ka televīzija jau visai ilgi izrāda iniciatīvu noslēgt licences līgumu ar Baltkom par kanāla retranslāciju, taču kabeļtelevīzijas operators esot izvēlējies abu kompāniju attiecības ķidāt publiski.

Kā pamatu tam, ka tiek pieprasīta maksa TV3 norāda to, ka kabeļtelevīzijas operators par paketē iekļautajiem Latvijas televīziju kanāliem saņem maksu, savukārt Baltkom valdes loceklis Pēteris Šmidre šo argumentu mēģina apelēt saistībā ar to, ka citiem skatītājiem publiski pieejamo TV3 būs iespējams vērot bez maksas.

Zināms, ka arī tādi kabeļtelevīzijas operatori kā Izzi un Lattelecom ar ļoti lielu skepsi izsakās par TV3 vēlmi slēgt licences līgumus, taču pagaidām neviena no minētajām kompānijām neplāno spert radikālākus soļus, jo tiekot saglabāta iespēja vienoties.

Izsaki savu viedokli