Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Baltkom izbūvējis pilnīgi jaunu, Latvijā vēl nebijušu multifunkcionālu datu pārraides tīklu – NGN (Next Generation Network – Nākamās paaudzes tīkls), kas nodrošinās visātrāko internetu Latvijas tirgū un vienotu, nepārtrauktu un vienlaicīgu visa veida balss, video un citu datu pārraidi un apmaiņu. Pašlaik NGN pieejams 20 000 mājsaimniecību Rīgā, bet pēc pusotra gada plānots pabeigt tīkla izbūvi visā galvaspilsētā, un tad tas būs atvērts 220 000 galvaspilsētas mājsaimniecību. „NGN tīkls ir esošo telekomunikāciju tīklu ievērojama evolūcija, jo klientiem tiek piedāvāts internets ar ātrumu līdz pat 100 mbit/s. Turklāt jaunajā tīklā nav nepieciešams atdalīt dažādus komunikāciju veidus, ikviens lietotājs var pats noteikt, kādu datu pārraides pakalpojumu izmantot – vai tā būtu IP-telefonija, videokonferences, starptautiskie savienojumi, vai vienkārši internets. Nākotnē šo tīklu varēs izmantot arī interaktīvām internettelevīzijas tiešraidēm un citu pakalpojumu sniegšanai,” jaunā tīkla priekšrocības uzsver Baltkom komercdirektors Juris Ķezberis.

Pašlaik NGN tiek piedāvāts divos galvaspilsētas mikrorajonos – Juglā un Iļģuciemā, bet tuvākajā laikā tas būs pieejams visā Rīgā. Neraugoties uz grūto ekonomisko situāciju valstī un telekomunikāciju tirgū kopumā, esošā NGN tīkla izbūvē jau ieguldīti 0,4 milj. latu, bet visa projekta realizācijā kopā plānots investēt 3 milj. latu.

„Visas Baltkom investīcijas tiek veiktas ar tālredzīgu mērķi – iekarot vismaz pusi interneta tirgus Rīgā. Esam droši, ka līdzīgi kā kabeļtelevīzijas tirgū, jau tuvākajā laikā arī interneta tirgū mēs kļūsim par pārliecinošiem līderiem,” atzīst J. Ķezberis.

Jauni kompleksie piedāvājumi – jauns tirgus

Pašlaik Baltkom grupai pieder 28% interneta tirgus Rīgā, bet uzņēmuma mērķis ir līdz ar jaunā tīkla izbūvi 2011. gadā sasniegt jau 50%. Pateicoties NGN, Baltkom sagatavojis un sāk iedzīvotājiem piedāvāt jaunus, vēl izdevīgākus kompleksos pakalpojumus, kas dos iespēju ikvienam izvēlēties sev piemērotākos komunikāciju servisus, turklāt visaugstākajā kvalitātē un ar plašāko satura piedāvājumu. Jaunajā komunikāciju komplektā DUO NGN ir apvienoti divi pakalpojumi – televīzija ar lielāko kanālu skaitu un internets ar ātrumu līdz 100 mbit/s. Klients var izvēlēties sev vēlamo DUO NGN komplektu – Bronza, Sudrabs, Zelts vai Platīns, saņemot vēl papildu bonusus. Kompleksā piedāvājuma ikmēneša abonentmaksa ir līdz pat 50% zemāka, nekā pērkot katru pakalpojumu atsevišķi.

„Ir iespējams droši prognozēt, ka tuvāko divu gadu laikā no vairāk nekā 50 interneta pakalpojumu sniedzējiem Rīgā paliks ne vairāk kā 10-15, no kuriem 3-4 apkalpos 60 – 70% tirgus. Ilgtermiņā, telekomunikāciju tirgū paliks tikai tie pakalpojumu sniedzēji, kuri spēs sekot straujajai tehnoloģiju attīstībai un pieaugošajām patērētāju prasībām, cels klientu apkalpošanas standartus un spēs nodrošināt maksimāli plašu pakalpojumu klāstu,” uzskata J. Ķezberis.

Pirmā NEW-HD televīzija Latvijā

Sekojot jaunākajām Eiropas tendencēm, arī Baltkom pirmais Latvijā sāk piedāvāt HD (High Definition) kvalitātes TV ar reālu saturu un pieejamiem, ekonomiski izdevīgiem dekoderiem. Pirmās HD kvalitātē būs skatāmas visu iecienītās TV programmas – Discovery un Eurosport.

„HD ir viens no revolucionārākajiem soļiem TV vēsturē, kopš melnbalto TV attēlu nomainīja krāsainais. HD TV piedāvā 5 reizes skaidrāku videoattēlu un izcilu skaņas kvalitāti nekā līdzšinējais SD,” uzsver Baltkom programmu direktore Inga Alika.

Baltkom ir lielākais maksas TV operators Latvijā, Baltkom TV skatītāju skaits jau sasniedzis 138 00, tai skaitā digitālās TV – 31 000. Uzņēmuma tirgus daļa Rīgā – 45% jeb 106 000 abonentu.

Baltkom TV ir tirgus līderis ne vien kanālu skaita – vairāk nekā 100, bet arī satura daudzveidības ziņā, piedāvājot tādas ekskluzīvas programmas kā, piemēram, NBA TV un Futbol, kā arī maksas filmu kanālus – PREMIERE, CINEMA un EROTS.

Izsaki savu viedokli