Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Tehnoloģiju uzņēmumi izceļas ar straujas izaugsmes potenciālu, kas rada labi atalgotas darba vietas, produktus un pakalpojumus ar augstu pievienoto vērtību. Veicināt šādu uzņēmumu veidošanos un attīstību ir īpaši būtiski tādām mazām valstīm kā Latvija, Lietuva un Igaunija, kuras pasaules mērogā var konkurēt tieši ar idejām un talantiem. Lai pievērstu uzmanību reģiona izaicinājumiem, 6. novembrī pirmo reizi notiks Riga Venture Summit kā ietvaros pie diskusiju galda sēdīsies Baltijas valstu lēmumu pieņēmēji un startup vides pārstāvji, lai kopīgi pārrunātu nepieciešamos soļus atbalstošas startup jeb tehnoloģiju iesācējuzņēmumu vides veidošanā.

RVS Speakers

Samitā piedalīsies vairāk kā simts augsta līmeņa lēmuma pieņēmēji, uzņēmēji un investori no visām trīs Baltijas valstīm, to vidū ekonomikas ministre Dana Reizniece-Ozola, viens no Skype veidotāju komandas Stan Tamkivi, Infogr.am dibinātājs Uldis Leiterts, Taxify.eu dibinātājs Martin Villig un daudzi citi. Par kopīgiem izaicinājumiem tehnoloģiju nozarē diskutēs arī tādi nozīmīgi Baltijas biznesa līderi kā Rietumu bankas valdes loceklis Renārs Lokomets un Lattelecom valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis, kurš uzsvērs kvalitatīvas eksaktās jomas izglītības nozīmi.

Pieredzē dalīsies nacionālo “veiksmes stāstu” – Zviedrijas, Somijas un Izraēlas pārstāvji. Noslēgumā dalībnieki vienosies par nozīmīgākajiem attīstības mehānismiem, lai veicinātu tehnoloģiju biznesa attīstību Baltijas reģionā. Diskusiju visas dienas garumā ievadīs neformāla brokastu tikšanās starptautiskā tehnoloģiju un programmatūras uzņēmumu grupas Social Discovery Ventures biroja telpās.

Riga Venture Summit ir daļa no reģionā vadošās tehnoloģiju startup konferences “Silicon Valley Comes to the Baltics 2015″ programmas, kas norisināsies nākamajā dienā, 7. novembrī. Konferences tēma ir “Money goes where talent grows” jeb Nauda seko talantiem, uzsverot, ka jaunie tehnoloģiju uzņēmumi strauji attīstās visā pasaulē, un investori ir gatavi ieguldīt jaudīgās idejās un talantīgās komandās, vienlaikus būtiska loma ir atbalstošai videi un ekosistēmai, kas dod iespēju idejām augt un attīstīties.

Par Silicon Valley Comes to the Baltics 2015

“Silicon Valley Comes to the Baltics 2015” ir viens no lielākajiem jauno tehnoloģiju iedvesmas notikumiem Baltijā, kura mērķis ir veicināt Baltijas iesācējuzņēmumu ekosistēmas attīstību, sekmēt inovatīvu un eksportspējīgu produktu ražošanu, investīciju iesaisti un jaunu sadarbības tīklu izveidi. Pēdējos trīs gadus konference notika Viļņā, kur 2014.gadā pulcēja vairāk kā 2000 dalībnieku, bet šogad tā pirmo reizi notiks Rīgā. Dalībai konferencē var reģistrēties mājas lapā www.sv2b.com.

Izsaki savu viedokli