Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Platjoslas internets mūsdienās ļauj pat ļoti lielā attālumā datus pārsūtīt acumirklī, tomēr Pasaulē joprojām ir vietas, kur internets strādā ļoti lēni. Tas, ka Āfrikas kontinentā tehnoloģiju attīstība notiek ievērojami lēnāk, protams, nav pārsteigums, taču nesen kāds Dienvidāfrikas Republikas IT uzņēmums veica asprātīgu eksperimentu, pārliecinoties, ka pasta balodis 60 jūdžu (96 km) attālumā datus joprojām piegādā ātrāk nekā Dienvidāfrikas Republikas vadošais interneta pakalpojumu sniedzējs. Kāda DĀR pilsētas Durbanas IT kompānija uzrīkoja sacensības ar 11 mēnešus vecu balodi Vinstonu, kuram tika piestiprināta USB zibatmiņa ar 4 GB lielu ietilpību un valsts vadošo interneta pakalpojumu sniedzēju Telkom. Uzņēmuma mērķis bija uzzināt vai Telkom DSL interneta pieslēgums 96 kilometru attālumā datus spēj nogādāt ātrāk nekā minētais pasta balodis.

Eksperimenta rezultāti ir šokējoši – balodis datus galamērķī spēja nogādāt 2 stundu laikā (skaitot arī laiku, kas bija nepieciešams, lai šos datus ielādētu datorā), kamēr Telkom ADSL internets šajā laikā bija paspējis nosūtīt vien 4 procentus datu. Interesanti, ka balodis šo attālumu veica 1 stundā un 8 minūtēs, un vēl gandrīz tikpat ilgs laiks bija nepieciešams, lai datus no šīs USB zibatmiņas ielādētu datorā.

Šī eksperimenta ideja radās brīdī, kad Durbanas uzņēmuma Unlimited IT darbinieki sūdzējās par lēno Telkom internetu, un pajokoja, ka datus ātrāk galamērķī spētu nogādāt pat pasta balodis.

Dienvidāfrikas Republika ir viena no valstīm, kas cer gūt labumu no trim jauniem optiskās šķiedras kabeļiem, kas drīzumā ļaus uzlabot interneta savienojumu ātrumu Āfrikas kontinentā.

Izsaki savu viedokli