Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Indiešu motociklu un rikšu ražotājs Bajaj Deli auto izstādē prezentēs savu pirmo četru riteņu spēkratu Bajaj RE 60, kas varētu kļūt par lētāko automobili pasaulē. Šis tituls pagaidām pieder citam indiešu modelim – Tata Nano, kas šobrīd pieejams sākot no 1600 latiem.

Zem Bajaj RE 60 dzinēja pārsega atradīsies 0,2 litru viena cilindra benzīna dzinējs, kas attīstīs nedaudz vairāk par 20 zirgspēkiem. Tā kā mazauto svars būšot vien 400 kilogramus, tad ar nelielo dzinēju pietikšot, lai RE 60 paātrinātu līdz 70 km/h. Vidējais patēriņš solās būt 2,5 litri uz 100 kilometriem, pieejamas būs arī auto gāzes (LPG) un dabasgāzes (CNG) versijas.

Četru durvju spēkrats garumā sasniedz 2,75 metrus, platumā 1,31 metru, bet augstumā 1,65 metrus. Nelielie izmēri un 3,5 metru apgriešanās rādiuss RE 60 padarīs par izcilu pilsētas automobili. Indiešu mazauto būs pieejams ar 2+2 vai 1+3 sēdvietām. Bez četriem pasažieriem Bajaj brīnums spēs pārvadāt arī 44 litrus bagāžas. Ja pieskaita vietu zem šaurajiem sēdekļiem, tad kopumā iekš RE 60 varēs izvietot 95 litrus bagāžas.

Izstādē tika prezentēta arī kravas versija, kuru varēs izmantot kā rikšu. Cenas indiešu ražotājs vēl nav izziņojis, tomēr tiek prognozēts, ka Bajaj RE 60 cena varētu būt starp 1200 un 2000 latiem. Tādējādi Bajaj RE 60 drīzumā varētu kļūt par lētāko jauno automobili pasaulē, apsteidzot līdzšinējo indiešu brīnumu Tata Nano.

Saistītās tēmas: bajajbajaj r60tatatata nano

Izsaki savu viedokli