Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Šī nedēļas nogale autosporta līdzjutējiem piedāvā vairākus notikumus – Latvijas teritorijā dominēs rallijs un rallijsprints, bet vairāki nacionālie seriāli dosies vizītē uz kaimiņvalstīm. Centrālais notikums – Latvijas rallija čempionāta un Latvijas rallijsprinta čempionāta posms rallijs „Madona 2012”.

Piektdienas pēcpusdienā Madonā sāksies Latvijas rallija čempionāta ceturtais posms. Trīs ātrumposmi pirmajā dienā un vēl seši sestdien ļaus noskaidrot uzvarētājus gan Latvijas rallija čempionāta klasēs, gan arī Latvijas rallijsprinta čempionāta ieskaitēs. Sacīkste būs arī Igaunijas rallija čempionāta posms. Šos elementus savienojot, līdzjutējiem radusies iespēja ātrumposmos vērot vairāk nekā simts ekipāžu spēkošanos. Informācija: www.autorally.lv

Svētdien, 10. jūnijā notiks arī AutoEuro 6H kausa izcīņas otrais posms. Sešu stundu izturības sacīkste norisināsies karjeros pie Emburgas. Sacīkstēs galvenokārt piedalās apvidus automašīnas un mototehnika, tomēr no automobiļu saimes allaž tiek pieaicināti arī citu autosporta veidu pārstāvji.

Nedēļas nogalē Igaunijā, Tartu, norisināsies Latvijas dragreisa čempionāta otrais posms. Uz sacīksti dosies labākie Latvijas dragreisa braucēji, lai ne tikai samērītu spēkus savā starpā, bet arī tiktos ar Igaunijas dragreisa kolektīvu. Sestdien notiks kvalifikācijas braucieni, bet svētdien sacensību kulminācija – izslēgšanas un fināla braucieni, kā arī apbalvošanas ceremonija. Sacensību programmu un nolikumu varat lasīt šeit – http://www.edra.ee/docs/EDRA_NATIONALS_2012_reglement.pdf.

Igaunijā cīnīsies arī Latvijas rallijkrosa kausa izcīņas pirmā posma dalībnieki. Kopā ar Igaunijas rallijkrosa čempionāta sportistiem cīņā dosies FWD klases braucēji Māris Ločmelis, Juris Spīķis, Toms Ziedāns, Uģis Pauriņš un Aivars Kokorišs. Informācija:www.autocross.lv

Savukārt Lietuvā tiks aizvadīts Latvijas kartinga čempionāta otrais posms un Baltijas čempionāta pirmā sacīkste. Tā kā Baltijas seriāls pulcē arvien lielāku dalībnieku skaitu, Latvijas sportistus gaida nopietnas cīņas ne tikai savā starpā, bet arī ar citu valstu sportistiem. Jāpiebilst, ka Latvijas kartinga čempionāta norise ārpus valsts robežām ir daudzus gadus nepiedzīvots notikums. Informācija: www.kartings.org.

Saistītās tēmas: autosports

Izsaki savu viedokli