Aktuāls

Kad tiek runāts par autonomās vadības spēkratiem, prātā nāk kāds no Google vai citu uzņēmumu izstrādātajiem transportlīdzekļiem, kas droši pārvietojas pa testa poligonu, skenējot apkārti un saņemot attiecīgos datus cenšas pieveikt izvēlēto distanci. Tiesa, šis uzskats var mainīties, jo jau drīzākajā laikā autonomās vadības ierīces var kļūt par ikdienu arī kaujas laukā.

Lockheed izstrādātais SMSS (Squad Mission Support System) transportlīdzeklis var lepoties ar sešiem riteņiem un ir spējīgs pārvietot karavīriem nepieciešamo aprīkojumu līdz attālumam, kas sasniedz pat 200 km. Jāizceļ, ka spēkrats ir spējīgs pārvietoties par visdažādāko reljefu.

Šāds mantu transportlīdzeklis var izrādīties visai noderīgs, zinot, ka nereti karavīru aprīkojuma svars var sasniegt pat 60 kilogramus.

smss-ugv

SMSS ir iespējams vadīt trīs dažādos veidos. Vispirms jāmin, ka, ieprogrammējot maršrutu ar vairākiem kontrolpunktiem, ir iespējams panākt, ka ierīce pārvietojas autonomi, skenējot reljefu un izvēloties labāko ceļu.

Tāpat ierīci var vadīt kāds no karavīriem, izmantojot spēļu konsoles kontrolierim līdzīgu ierīci. Izstrādātāji apgalvo, ka transportlīdzeklis uz dotajām komandām reaģē zibenīgā ātrumā.

Visbeidzot jāmin, ka transportlīdzeklis var pārvietoties, sekojot kādai konkrētai personai. Uztverot attiecīgo cilvēku, izstrādājums rūpīgi skenēs katru tā kustību un sekos pa pēdām, vedot visu nepieciešamo aprīkojumu. Transportlīdzeklis ieturēs norādīto distanci un palielinās ātrumu gadījumos, ja, piemēram, karavīrs skries. Tāpat izstrādājums samazinās ātrumu un apstāsies, ja tas būs nepieciešams.

Lockheed SMSS ir spējīgs pārvadāt aprīkojumu, kura svars sasniedz pat 4,5 tonnas, tādējādi sniedzot pilnīgu nodrošinājumu 13 karavīriem.

Kaut arī dotajā brīdī notiek ierīču testēšana un viens no šādiem eksemplāriem pat izmēģināts Afganistānā, līdz pilnvērtīgai šo spēkratu izmantošanai paies vismaz 7 gadi.

army_robot_0310

Saistītās tēmas: interesanti

Izsaki savu viedokli