Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Līdzīgi sērgai, kas mūsu skolās un darbavietās daudzviet prasījusi aizliegt pieeju „oranžajam portālam”, Austrālijā izplatījusies YouTube fanošanas slimība. Viktorijas štatā, kas ir otrs lielākais pēc iedzīvotāju skaita, aizliegts skolas datorus izmantot, lai piekļūtu populārajam videofailu apmaiņas servisam YouTube. Izglītības pārvaldes ministre Džakinta Allena (Jacinta Allan) paziņojusi, ka tas darīts, jo bariņš ar skolēniem nesen ievietojuši tur video, kā tiek uzbrukts 17 gadus vecai skolniecei.

Visās 1600 štata skolās turpmāk vairs neredzēs YouTube sarkanīgo logo, lai arī nav īsti skaidrs kā tas varētu ietekmēt šādu atgadījumu nenotikšanu, jo Austrālija jau ne tuvu nav tā vieta, kur internets būtu reti sastopams mājās. Ministre stāsta, ka tas darīts drošības dēļ: „Visiem skolēniem ir tiesības mācīties drošā un atbalstošā mācību vidē, kas nozīmē arī to, ka virtuālajai videi jābūt drošai un produktīvai.”

Daudzviet ziņojums jau uztverts kritiski, daudzi jau izteikušies, ka arī mobilie tālruņi ir bīstamas ierīces neētisku video un attēlu izplatīšanā. Jāpiebilst, ka Herant Sun laikraksta veiktajā aptaujā no 650 skolēniem 32 procenti (vecumā no 12 līdz 17 gadiem) atbildējuši, ka ir cietuši no virtuālās varmācības.

Ziņas avots: DailyTech

Izsaki savu viedokli