Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Modernās tehnoloģijas pamanās ielauzties visdažādākajās dzīves jomās, ka dažreiz gribas domāt, ka mūs pārsteigt vairs nav iespējams. Taču, nē, allaž uzrodas kaut kas jauns un negaidīts jomā, kurā nemaz nebijām gaidījuši. Piemēram, tādā jaukā padarīšanā kā apbedīšanas tradīcijās. Šobrīd modē ir zaļās idejas, un tieši ar tām ir saistīts šis stāsts. Uzsverot, ka zeme kļūstot arvien vērtīgāka un krematorijas radot siltumnīcas efektu un tradicionālajos zārkos izmantotie materiāli piesārņojot augsni, Austrālijā tiek piedāvāts jauns apbedīšans pakalpojums. Nelaiķis tiek aprakts zem gumijkokiem aizsargātā dabas teritorijā, kuru apdzīvo koalas. Mirušais ir ievietots speciālā dabai draudzīgā zārkā, kurš gana ātri sadalās bez vides piesārņošanas efekta.

Nekādu kapakmeņu nav (ja nu vienīgais dabīga akmeņa izskatā), vienīgais, ko radinieki un draugi zina, ir precīzas koordinātes, kurā punktā atrodas aizgājējs. Attiecīgi, lai viņu atrastu bez GPS neiztikt, kuru kapu īpašnieki draudzīgi sola aizdot (vai izīrēt?), lai tas viss neizskatītos pēc GPS ierīču tirgošanas plāna. Minimālais attālums starp mirušajiem ir 5 metri. Viena kapuvieta izmaksās ap 2000 dolāri, kas ir par manāmi lētāk par tradicionālu kapuvietu, kura maksā ap 3000 dolārus. Kapi tiks atvērti 1. jūlijā.

Es atļaušos šoreiz neizteikties skeptiski par daudzajām zaļajām idejām, kuras nevienmēr ir saistītas ar nopietniem vidi iespaidojošiem procesiem, taču vēlētos painteresēties, vai cilvēku aizdomīgums nedaudz netraucēs šādai kapu idejai. Galu galā, ja vienīgais, ko zini par apbedīšanas vietu, ir koordinātas, var rasties slimīga vēlme pārbaudīt, vai neesi apšmaukts un mirušais tur vēl joprojām atrodas. Tas varētu radīt problēmas, taču, pieņemot, ka šī pakalpojuma mērķauditorija ir cilvēki ar zaļām idejām, viņi droši vien par to nesatrauksies.

VIA BizTech

Izsaki savu viedokli