Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Jaunākā informācija vēsta, ka Audi strādā pie luksus klases četrdurvju spēkrata, kas ieņems kompānijas hierarhijas augstāko pakāpienu. Sagaidāms, ka tas būs A9 modelis, kura konceptversija, visticamāk, tiks atrādīta jau novembrī.

Neoficiāla informācija vēsta, ka vairāk nekā piecus metrus garais spēkrats tiks ietērpts alumīnija korpusā. Tā eksterjers varēs lepoties ar jaunām dizaina iezīmēm, bet zem motora pārsega slēpsies pat V8 biturbo agregāts, kura jauda varētu sasniegt pat 600 zirgspēkus.

Audi plānojot šajā modeli apvienot luksus klases ērtības ar sporta klases auto dinamiku. Domājams, ka jaunais A9 svērs tikpat cik četrus gadus vecais A7 modelis (redzams attēlā) jeb nedaudz mazāk par 1,7 tonnām. Lai to panāktu, kompānija izmantos ne tikai alumīniju, bet arī oglekļa šķiedru un citus mūsdienīgus, vieglus materiālus.

Izskan informācija, ka modelis saņems arī jaudīgāku “S” versiju un ekonomisko e-tron modifikāciju. Tāpat dzinēju gammā būs atrodams jaunākās paaudzes V6 dīzeļdzinējs, kā arī vairāki benzīndzinēji.

Kā jau minēts, Audi A9 ieņems augstāko pakāpienu kompānijas spēkratu hierarhijā un konkurēs ar tādiem automobiļiem kā Porsche Panamera, Aston Martin Rapid un Mercedes-Benz CLS.

Audi A9 konceptauto plašākai sabiedrībai tiks atrādīts novembrī gaidāmajā Losandželosas auto izstādē, bet pārdošanā šis jaudīgais un ekskluzīvais spēkrats varētu nonākt 2017. gadā. Jāatzīmē, ka Audi A9 varēs lepoties ar dizaina iezīmēm, ko pēc pāris gadiem atradīsim arī citos kompānijas spēkratos.

audi-a7

Saistītās tēmas: audikonceptauto

Izsaki savu viedokli