Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Jaunais Audi SQ5, kas tika demonstrēts Detroitas auto izstādē, ir pirmais automobilis ar benzīna dzinēju, kam ir 260 kW (354 zs) jauda un griezes moments – 470 Nm (346,65 mārciņas/pēdu). Jaunais augstākās klases modelis ar 3.0 TFSI dzinēju un turbokompresoru ir izveidots īpaši Amerikas Savienoto Valstu, Kanādas un Ķīnas tirgiem. Tas uzņem ātrumu no 0 līdz 100 km/h (0-62 jūdzēm stundā) 5,3 sekundēs, tā maksimālais ātrums ir 250 km/h (155 jūdzes stundā).

Audi SQ5 TDI/Standaufnahme

Jauno SQ5 darbina jaudīgāks trīs litru V6 dzinējs, kura darba tilpums ir 2995 cm3. Tā kompresors novietots 90 grādu leņķī V cilindros un to ar jostām virza kloķvārpsta. Divi rotori turbokompresorā griežas ar ātrumu, kas lielāks par 20 000 apgriezieniem minūtē. Gaisa sprauga starp tiem ir tikai dažas milimetra tūkstošdaļas liela. Turbokompresors saspiež ieplūdušo gaisu līdz pat 0,8 bāriem; divi iekšējie dzesētāji to pēc tam atdzesē lielākas jaudas sasniegšanai .

Kompresors ir novietots zem droseles. Tā piedziņai nepieciešams nedaudz dzinēja spēka, jo ieplūdušā gaisa blīvums ir ļoti zems atrodoties zem slodzes, kas ir zem turbokompresora līmeņa un braucot ar ieslēgtu neitrālo pārnesumu. Griezes moments veidojās ātri, jo gāze ļoti ātri nokļūst zemāk esošajā turbokompresorā. Ir padomāts par to, kā samazināt kompresora radīto troksni. Līdzsvara vārpsta dzinēja sakausējuma karterī nodrošina lielāku gludumu. Regulējamas gāzu sadales vārpstas un vārsti gāzu ieplūdes vietās nodrošina labu uzlādes efektivitāti sadegšanas kamerās.

Audi SQ5 TDI/Standaufnahme

3.0 TFSI dzinējs ražo 260 kW (354 zs) starp 6000 un 6500 apgriezieniem minūtē un nodrošina 470 Nm(346,65 mārciņas/pēdu) griezes momentu uz kloķvārpstas starp 4000 un 4500 apgriezieniem minūtē. SQ5 sasniedz ātrumu no 0 līdz 100 km/h (0-62 jūdzes) tikai 5,3 sekundēs – labākais savā klasē. Maksimālais ātrums ir elektroniski ierobežots līdz 250 km/h (155 jūdzēs stundā). Audi SQ5 vidēji patērē 8,5 litrus degvielas uz 100 km (21 ASV jūdzes uz galonu) pēc NEDC aprēķiniem. Pēc NEDC aprēķiniem tas atbilst 199 gramiem uz 1 kilometru (320,26 jūdzes uz galonu) lielai CO2 emisijai.

Astoņu pārnesumu tiptronic un quattro pastāvīgā četru riteņu piedziņa ar griezes vektoru pārvieto SQ5 jaudu tieši uz ceļa. Ātri pārslēdzamā automātiskā transmisija piedāvā divus režīmus, un vadītājs var pārslēgt pārnesumus arī manuāli, izmantojot standarta pārnesumu pārslēgšanas lāpstiņas uz stūres.

Audi SQ5 šasija pazemina virsbūvi par 30 milimetriem (1,18 collām). Atsperes un amortizatori ir ciešāk noregulēti sportiskam un līdzsvarotam braucienam. 20 collu riteņi ir aprīkoti ar 255/45 sērijas riepām, ir pieejami arī 21 collu diski. Bremžu ārtausti ir greznoti ar SQ5 emblēmu. Elektromehāniskā stūres sistēma ne tikai spēlē galveno lomu SQ5 efektivitātē, bet arī nodrošina ļoti precīzu ceļa izjūtu. Papildu aprīkojumā Audi piedāvā arī dinamisko stūres sistēmu ar mainīgu stūres intensitātes proporciju. Tās kontrole ir integrēta Audi driveselect sistēmā, kas ļauj vadītājam pārslēgties starp vairākiem režīmiem dažādās sistēmās.

Audi SQ5 TDI/Innenraum

Vispievilcīgākās dizaina iezīmes ir Platinum Gray krāsas vienrāmja režģis ar galvanizētiem dubultiem stieņiem ar alumīnija izskata apdari, jumta spoileris un pārveidotie bamperi. Priekšējo spārnu rotā V6 T emblēma. Spīdīgie stila elementi un ārējo atpakaļskata spoguļu ietvari ar alumīnija izskata apdari izceļ zonu ap logiem. Bez tam, automobilim ir divas ekskluzīvas kristāla efekta apdares: Estoril Blue un Panther Black.

Sportiskums manāms arī interjerā. Mērierīcēm ir pelēkas ciparnīcas un balti cipari; pedāļiem un pārnesuma svirai ir spīdīga, alumīnijam līdzīga, apdare.

Interjers ieturēts melnā krāsā un griestu tapsējums papildu aprīkojumā pieejams Moon Silver krāsā. Elektriski regulējamie sporta sēdekļi standarta komplektācijā ir pieejami ar Pearl Nappa ādu/Alcantara materiālu. Polsteru ādas apdare papildu aprīkojumā pieejama pēc izvēles četrās krāsās. Standarta komplektācijā iekļauti matēta alumīnija dekori. Papildus pieejami Carbon Atlas, Piano vai kārtainie alumīnija un Beaufortblack koka apdares paneļi.

Plānots, ka SQ5 pie dīleriem ASV nonāks 2013. gada pirmajā ceturksnī. Standarta aprīkojuma saraksts ir garš. Papildus jau iepriekš minētajam aprīkojumam pieejami arī xenon plus priekšējie lukturi ar LED dienas braukšanas gaismām, nerūsējošā tērauda iekraušanas-sliekšņa aizsargs un vadītāja informācijas sistēma ar krāsainu displeju. Bagāžas nodalījums piedāvā ietilpību līdz pat 1560 litriem (59,33 kubikpēdām).

Šo dinamisko SUV iespējams aprīkot ar vairākām tehniskām un informatīvām palīgsistēmām, kas uzlabo braukšanas komfortu. MMI navigation plus sistēma un Bluetooth tiešsaistes automašīnas tālrunis, kas savienots ar transportlīdzekli, nodrošina interneta pakalpojumus automobilī.

Audi SQ5 ir īpaši izstrādāts šādiem tirgiem: ASV, Kanāda, Krievija, Ķīna, Japāna, Singapūra, Dienvidkoreja, Dienvidāfrika, Meksika, Brazīlija, Argentīna, Čīle un Ukraina. Vācijas un citos Eiropas valstu tirgos SQ5 TDI ieņem pirmo vietu kā sportiskākais šīs sērijas modelis.

Saistītās tēmas: audiautomašīnas

Izsaki savu viedokli