Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Audi Frankfurtes IAA auto izstādē prezentējis veselus trīs sportiskās „S” sērijas modeļus – Audi S6, Audi S7 un Audi S8. Lai arī visi trīs gan tehniski, gan vizuāli ir līdzīgi, tiem ir dažādas tehniskas un vizuālas nianses.

Iekš Audi S6 un S6 Avant uzstādīts jauns 4,0 litru TFSI V8 benzīna dzinējs ar divām turbīnām. Tas attīsta 420 Zs un 550 Nm, kā rezultātā 1895 kilogramus vieglais S6 no vietas līdz simtam paātrinās 4,8 sekundēs. Maksimālais ātrums ierobežots pie 250 km/h, savukārt degvielas patēriņš uzrādīts neticami zems – vien 9,7 litri uz 100 kilometriem.

Abiem modeļiem jau standartā uzstādīta sportiska regulējuma gaisa balstiekārta ar 10 milimetru sēdinājumu.Vizuāli tas veidots ieturēts, jo ierindojas starp klasisko A6 un izcilo sportistu RS6. Salonā sportisko noskaņu garantē „S” nozīmītes un oglekļa šķiedras apdare.

Audi S7 uzstādīts tas pats 4,0 litru V8 Twin-turbo agregāts, kurš attīsta tieši tikpat cik iekš S6 – 420 Zs un 550 Nm. Arī degvielas patēriņš identisks, bet vienīgā atšķirība – paātrinājums no vietas līdz simtam ilgst par 0,1 sekundēm ilgāk.

Jaudu no dzinēja līdz visiem četriem riteņiem novada septiņu pakāpju S tronic automātiskā pārnesumkārba. Par to, kad un cik liela jauda tiek katram ritenim, atbild advancētā Quattro sistēma.

Atšķirīgākais no šī trijnieka ir S8, kuram gan ir tāds pats 4,0 litru V8 Twin-turbo dzinējs, bet tā jauda ir ievērojami lielāka – 520 Zs un 650 Nm. S8 tiek piedāvāta kā sportiska alternatīva A8L W12 modelim, kas aprīkots ar 500 Zs attīstošu 6,3 litru 12 cilindru agregātu.

Paātrinājums no vietas līdz simtam aizņems vien 4,2 sekundes, bet maksimālais ātrums tāpat kā visiem pārējiem ierobežots pie 250 km/h. Ja S6 un S7 prezentēti spilgti sarkanā krāsā, tad S8 piešķirts atturīgi pelēkais tonis. Tirdzniecībā visi trīs „S” modeļi solās nonākt tuvākajā laikā, t.i. neilgi pēc izstādes.

Saistītās tēmas: audiAudi S6Audi S7Audi S8

Izsaki savu viedokli