Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Lai arī atjauninātais Audi Q7 oficiāli debitēs Šanhajas auto izstādē, vācu kompānija jau tagad virtuāli prezentējusi feisliftoto apvidus auto. Bez vizuāliem uzlabojumiem Q7 ieguvis arī uzlabotus dzinējus un papildinātu aprīkojumu.

Dzinēju gammu turpmāk veidos divi FSI benzīna agregāti, 3,6-litru V6 ar 280 Zs un 360 Nm un 4,2-litru V8 ar 350 Zs un 440 Nm, no kuriem pirmais uz 100 kilometriem vidēji patērēs 12,1 litrus, bet jaudīgākais – 12,7 litrus, un četras dīzeļa versijas.

Zaļākā no tām ir trīs litru TDI Clean Diesel ar 240 zirgspēkiem un 550 Nm, kas solās patērēt vien 8,9 litrus uz 100 kilometriem. Virs tā ierindojami parastais 3.0 TDI ar 9,1 litru patēriņu, 4,2-litru V8 (340 Zs un 760 Nm) ar 9,9 litriem un Q7 jaudīgākais modelis V12 TDI, kas no sešu litru tilpuma attīsta 500 zirgspēkus un 1000 Nm. Lai arī tas no vietas līdz simtam ieskrienas 5,5 sekundēs, tā vidējais patēriņš ir nieka 11,3 litri uz 100 kilometriem. Jāatzīmē, ka visiem dzinējiem standartā ir bremžu enerģijas atpakaļ atgūšanas sistēma.

Vizuāli atjauninātais Q7 atšķiras ar citādākas formas radiatora režģi, kas ieguvis vertikālus hroma stabiņus, jaunus buferus ar dekoratīvām aizsargpannām, kas pēc izvēles ir melnā vai pelēkā krāsā. Plaši izmantotas arī diodes, kas vietu atradušas dienas gaitas un aizmugurējos lukturos, kā arī virziena rādītājos priekšā un spoguļos.

Svara samazināšanas nolūkā dzinēja pārsegs, spārni un aizmugurējais vāks veidoti no alumīnija, savukārt 18 collu diski veidoti no īpaši viegla metāla. Par papildus samaksu pieejamas divas sportiskas aprīkojuma pakotnes – S-Line eksterjera un S-Line sporta pakotnes. Pirmajā iekļauti speciāli buferi un visas detaļas automobiļa krāsā, savukārt otrajā papildus nāk melns interjers ar alkantaras vai ādas sporta sēdekļiem, alumīnija aplikācijas, speciāli virsbūves krāsu toņi, 20 collu vieglmetāla diski un cietāks balstiekārtas regulējums.

Citādāk salons pēc atjaunināšanas ieguvis hromētus instrumentu rāmīšus, citādāku apgaismojumum, kvalitatīvākus materiālus un plašāk izmantotu hromu. Tirdzniecībā apvidus auto solās nonākt šāgada jūnijā.

Izsaki savu viedokli