Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Pagājušā gada martā, kad pirmo reizi parādījās baumas par uz Porsche Boxster/Cayman bāzes veidota R4 modeļa (ar vidū novietotu dzinēju) izstrādi, Audi tās noliedza, sakot, ka šāds modelis pat netiekot apspriests. Tagad laikraksts AutoExpress ziņo, ka Audi sniegtā informācija ir apšaubāma un šāds modelis tuvākajos gados ir gaidāms tirdzniecībā.

Audi R4 modeļu gammā ievietotos starp TT un R8, un tā bāzes cena varētu būt 35’000 latu. Tāpat kā R8 arī R4, kas dizaina ziņā līdzinās lielākajam brālim, būšot tikai divas vietas. Lai diferencētos no bāzes modeļiem Boxster/Cayman, Audi piedāvās pilnpiedziņas sistēmu Quattro un alumīnija konstrukcijas. Dzinēju gammu veidos vairāki TFSI benzīna agregāti, tai skaitā plaši izmantotais divu litru un 334 zirgspēkus attīstošais 2,5-litru no jaunā TT-RS, kā arī iespējami augstas veiktspējas dīzeļdzinējs un V6 benzīna agregāts. Pārnesumkārbas izvēlei divas – sešpakāpju manuālā un septiņpakāpju divu sajūgu automatizētā S-tronic.

Tirdzniecībā R4 agrākais parādīsies 2011. gadā, lai līdz tam šajā segmentā valdītu Porsche modeļi, kas tagad ir vienā koncernā ar Audi. Zināms, ka Audi plāno izstrādāt vēl divus R sērijas modeļus – Porsche 911 konkurentu R6 un super sporta auto R10.

Izsaki savu viedokli