Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Luksus klases elektromobiļu biznesā dotajā brīdī saimnieko Tesla, kas jau šogad grasās papildināt klāstu ar jaunu modeli. Audi steidz sastādīt konkurenci  un jau pēc 3 gadiem plāno laist klajā konkurentu – Q8 e-tron.

Q8 e-tron tiks bāzēts uz nākamās paaudzes Q7 spēkrata, taču saņems daudz plūstošākas dizaina līnijas. Savukārt tehnoloģija tiks aizlienēta no R8 e-tron superauto. Pēc inženieru prognozēm, ļaujot sasniegt pat 600 km tālu distanci ar vienu uzlādes reizi. Priekšējos un aizmugurējos riteņus piedzīs divi atsevišķi elektromotori, ļaujot kombinēt piedziņas veidu – priekšpiedziņa, pilnpiedziņa vai aizmugurējo riteņu piedziņa.

Ir skaidrs, ka Audi veikums, kas debiju piedzīvošot 2017. gadā, būs Tesla Model X tiešais konkurents. Tiesa, arī Tesla lolojums dienas gaismu vēl nav ieraudzījis, bet tā debija ir plānota vēlāk šajā gadā.

Q8 būs četru durvju hečbeks ar paaugstinātu klīrensu, zemāku jumtu un šaurākiem sānu logiem nekā Q7 modelim, kas debiju piedzīvos jau šogad. Tiesa, abiem būs kopīga ne tikai šasija, bet arī iespēja izvēlēties starp 5 un 7 vietu konfigurācijām.

Interesanti, ka iepriekš atceltais R8 e-tron projekts tomēr atkal kļuvis aktuāls. R8 e-tron prototips tika apgādāts elektromotoriem, kas nodrošinās 380 zirgspēku jaudu un 100 km/h lielu ātrumu ļaus sasniegt nieka 4,2 sekundēs.

Zemāk redzama vietnes Autocar speciālistu vīzija par to kā varētu izskatīties gaidāmais Q8 e-tron spēkrats.

q8-e-option-3

Saistītās tēmas: audielektromobīļi

Izsaki savu viedokli