Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Vācu autobūves kompānija Audi nolēmusi atteikties no elektriskā transportlīdzekļa A2 ražošanas projekta, atsaucoties uz saviem ziņu avotiem, vēsta Autocar.

image

Audi A2 prototips tika nodemonstrēts Frankfurtes 2011.gada autoizstādē.  Toreiz Audi plānoja, ka sērijveida modelis uz konveijera nonāks līdz 2016.gadam un konkurēs ar BMW elektrisko projektu i3 (pēdējā attēlā).

image (1)

Tagad lēmums mainīts, tomēr ingolštatieši sola, ka prototipa izstrādē izmantotajiem risinājumiem un tehnoloģijām tiks atrasts pielietojums Audi nākotnes modeļu konstrukcijās.

2011.gada prototips bija aprīkots ar 85-kilovatu elektromotoru, ko ar strāvu apgādāja  litija-jonu bateriju bloks. Ar pilnībā uzlādētiem akumulatoriem 3,8 m garais elektromobilis varēja nobraukt 200 km, vajadzības gadījumā attīstot līdz pat 150 km maksimālo ātrumu. Paātrinājumam līdz 100 km/h pietika ar deviņām sekundēm, bet bateriju uzlādēšanu varēja veikt no mājas elektrotīkla (pilns cikls 4 stundas).

image (2)

Atkāpšanās lēmumu Audi skaidro ar nepietiekamo pieprasījumu pēc šāda veida transportlīdzekļiem. Acīmredzot tieši tas pats iemesls ir par pamatu arī Opel nesenajam lēmumam par elektriskā Adam projekta iesaldēšanu.

Saistītās tēmas: audiautomašīnas

Izsaki savu viedokli