Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Pieredzējuši datorlietotāji, iespējams, atcerās, ka agrāk ļoti populāras bija metodes, kas ļāva dažiem videokaršu modeļiem ar programmatūras palīdzību atvērt papildus attēla apstrādes konveijerus vai procesoriem ar grafīta palīdzību palielināt kopnes ātrumu un takts frekvenci. Tagad kādā korejiešu lapā entuziasti ir publicējuši metodi, kas ļauj AMD Phenom II x3 trīskodolu centrālajiem procesoriem atvērt arī ceturto procesora kodolu.

Lai gan AMD Phenom II x3 procesoriem standartā darbojas tikai trīs kodoli, tiem patiesībā ir četri kodoli, taču, lai šos procesorus varētu tirgot par zemāku cenu, ražotājs ceturto kodolu ir deaktivizējis. Tomēr tagad ir atklājies, ka ar Biostar mātesplašu modeļiem, kuru BIOS izvēlnē ir iespējams mainīt “Advanced Clock Calibration” iestatījumus, lietotājs var šo ceturto kodolu aktivizēt. Lietotājam vien atliek “Advanced Clock Calibration” iestatījumu nomainīt uz “Auto”, un tiks aktivizēts ceturtais procesora kodols.

Tehnoloģiju portāls Slashger.com gan, protams, norāda, ka šīs metodes lietošana var radīt nopietnus sistēmas bojājumus, jo ražotājs nav paredzējis iespēju lietotājam ļaut lietot Phenom II x3 procesoru ceturto kodolu. Tomēr šādas saistību atrunas līdzīga veida pamācībās ir ierasta lieta… Tikmēr testu rezultāti pierāda, ka ātrdarbības pieaugums ir ievērojams, jo, pēc ceturtā kodola aktivizēšanas, korejiešu portāla testētā procesora rezultāts 3DMark06 procesora testā pieauga no 3795 uz 4776 punktiem (25,8% liels pieaugums).

Kompānija AMD Phenom II x3 procesoru sēriju izziņoja šī mēneša sākumā, un šobrīd ir nopērkami divi šīs sērijas procesori: Phenom II x3 710 (2,6 GHz, 1,5MB L2 līmeņa kešatmiņa, 6MB L3 kešatmiņa un aptuvenā cena 85 Ls) un Phenom II x3 720 (2,8 GHz, 1,5MB L2 līmeņa kešatmiņa, 6MB L3 kešatmiņa un aptuvenā cena 98 Ls). Šie procesori ir savietojami gan ar jaunu AM3 procesoru ligzdu, gan šobrīd populārajām AM2+ ligzdām.

Saite uz korejiešu lapu, kurā ir atrodama pamācība

Izsaki savu viedokli