Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

VW T5 paaudzes mikroautobuss tirdzniecībā jau ir kopš 2003. gada, tādēļ Frankfurtes auto izstādē vācu ražotājs beidzot prezentēs atjaunināto versiju, kas aptvers gan Transporter, gan arī Caravelle, California un Multivan izpildījumus.

Vizuāli T5 ieguvis jaunu priekšas daļu ar Golf VI stilā veidotiem lukturiem un radiatora režģi, citādāku buferi un apaļiem miglas lukturiem, tāpat izmainīti arī aizmugurējie lukturi. Atsvaidzināšanu turpina jauna dizaina diski un citādākas formas sānu spoguļi.

Nozīmīgākas pārmaiņas sagaidāmas zem dzinēja pārsega – novecojušie piecu cilindru turbo dīzeļdzinēji turpmāk tiks aizstāti ar vairākām divu litru TDI versijām, kuru jaudas un griezes momenta diapazons stiepsies no 84 Zs un 220 Nm līdz pat 180 zirgspēkiem un 400 Nm. Ja līdz 140 Zs versijai uzstādīta viena turbīna, tad jaudīgākajā izpildījumā par veiktspēju rūpējas divas. Vidējais patēriņš divu litru TDI svārstās no 7,2 līdz 7,9 litriem uz 100 kilometriem. Benzīnieku frontē maz pieprasītais V6 vairs netiks piedāvāts, izvēlei pieejams vien divu litru četru cilindru agregāts ar 115 zirgspēkiem. Tāpat arī piedāvājumā vairs neietilps sešu pakāpju automātiskā pārnesumkārba, tā vietā būs pieejama modernā septiņu pakāpju DSG.

Salons ieguvis jaunu klimata kontroles vadību, trīs staru stūri, kā arī bagātīgāku bāzes aprīkojumu. Par papildus samaksu turpmāk būs pieejami riepu spiedienu kontrole, joslas maiņas asistents, skārienjutīgs navigācijas ekrāns un iespaidīga audio sistēma, kas T5 spēs pārvērst braucošā koncertzālē.

Kā jau minēts debija paredzēta Frankfurtes auto izstādē, savukārt pie dīleriem auto parādīsies neilgi pēc izstādes, oktobra sākumā. Par cenām Volkswagen vēl nav izteicies, tomēr paredzams, ka tās būs nedaudz augstākas nekā līdz šim.

Izsaki savu viedokli