Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Es jau rakstīju par japāņu overklokera Katsumi sasniegumiem – viņam izdevās uzdzīt procesoru līdz 3 Ghz, izmantojot sauso ledu. Protams, sausais ledus nav visefektīvākais dzesēšanas līdzeklis. Par to efektīvāks ir šķidrais slāpeklis. Tieši ar šķidrā slāpekļā palīdzību tika sasniegts jauns Athlon 64 FX rekords uzdzīšanā:

Palielinot sistēmas frekvenci līdz 267 Mhz un reizinātāju līdz 12x, procesors tika uzdzīts līdz 3.2 Ghz

Spriegums procesora kodolā bija 1.79 V un mātes plates Asus SK8N čipsets tika dzesēts ar papildus ventilatoru. Videokarte Matrox G450 (PCI) ļāva ne tikai sasniegt stabilu sistēmas takts frekvenci, bet arī atbrīvoja vietu procesora dzesēšanas iekārtai.

Četri 512 MB atmiņas moduļi DDR 333 ECC strādāja zem sprieguma 2.8 V ar taimingiem 2.0-2-2-5. Atmiņas takts frekvence bija 188.6 Mhz.

Jānorāda, ka redzamajā ekrānuzņēmumā nav redzams maksmimālais uzdzīšanas rezultāts, jo maksimālais sasniegums bija līdz 3.378 Ghz.

Pazeminot rezinātāju līdz 11x, sistēmas takts frekvenci izdevās pacelt līdz 300 Mhz un tika iegūts ļoti skaists skaitlis – 3.3 Ghz :). Eksperimenta autors cer palielināt sistēmas veikspēju, nomainot atmiņas moduļus uz DDR 400.

Varbūt, ir vērts pieminēt, ka, lai procesors Intel Pentium 4 iegūtu līdzīgu veikspēju, tas būtu jāuzdzen līdz 5 Ghz.

Avots overclockers.ru

Izsaki savu viedokli