Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Kompānijas Accenture veiktās aptaujas laikā 12% respondentu ASV un Lielbritānijā paziņoja, ka viņi pieslēgušies svešam neaizsargātam Wi-Fi tīklam, neraugoties uz to, ka tas ir nelikumīgi. Pa neaizsargātiem bezvadu maršrutētājiem pārraidāmie dati nav šifrēti un teorētiski tos var izlasīt ikviens, kuram ir atbilstoši rīki. Neraugoties uz to, daudzi cenšas pieslēgtie neaizsargātajiem Wi-Fi tīkliem. Īpaši populāra Wi-Fi atklāto signālu izmantošanas prakse ir jauniešu vidū, atzīmē Accenture. Gandrīz trešā daļa respondentu vecumā no 18 līdz 34 gadiem ir mēģinājuši to darīt. ASV katrs septītais bez maksas izmanto svešus Wi-Fi tīklus, bet Lielbritānijā – katrs vienpadsmitais.

Vairākās valstīs tā tiek uzskatīta par nelikumīga hakinga formu. Pagājušajā gadā Londonas priekšpilsētas Čizvikas policija arestēja 39 gadus vecu lietotāju, kurš, sēdēdams uz dārza žoga, pieslēdza savu klēpjdatoru Wi-Fi īpašnieka neaizsargātajam pieslēgumam. Bet ASV plašu popularitāti ieguva Spartas (Mičiganas štatā) iedzīvotāja Sema Pītersona lieta; viņš tika notiesāts par kafejnīcas bezvadu pieslēguma izmantošanu elektroniskā pasta saņemšanai.


Accenture pētījums parādīja arī, ka lietotāji turpina praktizēt bīstamus darba paņēmienus ar datoru. Gandrīz puse aptaujāto izmanto vienu un to pašu paroli visiem saviem tiešsaistes kontiem, un tikai ceturtā daļa no viņiem kādreiz ir šifrējuši failus savos datoros.

Lielāko daļu datoru lietotāju iespaido paziņojumi par personas datu zādzību. Saskaņā ar pētījumu aptuveni 25% respondentu pārtrauc pirkt preces veikalā, ja tur notiek informācijas noplūde. Trešā daļa respondentu turpinās izmantot šos pakalpojumus, bet maksās par pirkumiem skaidrā naudā, nevis ar maksājumu kartēm.

Vēl viens atklājums: ASV iedzīvotāji biežāk nekā Lielbritānijas pilsoņi atjauno savu drošības programmnodrošinājumu. Katrā septītajā britu ģimenē drošības programmnodrošinājums vispār netiek atjaunots. ASV šī proporcija ir 1:20.

Accenture pētījums tika veikts, balstoties uz 800 ASV un Lielbritānijas pilsoņu telefonaptauju.

Izmantotie resursi:
antivirus.lv

Izsaki savu viedokli