Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Iespējams jau būsiet piefiksējuši, ka daudzi iemīļoti seriāli pēdējā laikā tika demonstrēti ar kavēšanos vai vispār uz nenoteiktu laiku atlikti. Tam par iemeslu bija ASV scenāriju rakstnieku streiks, kas beidzot 12. februārī formāli ir noslēdzies. Vairāk nekā 12 tūkstoši TV seriālu un filmu scenāriju autori streiku uzsāka pērnā gada piektajā novembrī, un tas tika vērsts pret tādām kino un telekompānijām kā NBC, Fox, Paramount Pictures, CBS un citām, kas apvienojušās Filmu un TV Producentu aliansē (Alliance of Motion Picture and Television Producers). Galvenais Writers Guild of America jeb WGA rīkotā streika iemesls, kā jau tas ierasts, bija naudas sadalīšana starp kompānijām un darbiniekiem – precīzāk, kompāniju nevēlēšanās atzīt, ka arī internetā redzamās filmas un seriāli (īrējot, lejupielādējot) ir rakstnieku atalgojuma vērti.

Nedaudz vairāk kā 14 nedēļu garumā ilgušais streiks kļuvis par vienu no iespaidīgākajiem strādnieku streikiem Amerikā, jo tas ekonomijai prasījis apmēram 2 miljardus ASV dolāru (Hollywood Reporter dati). Vakar četru stundu ilgušajās debatēs un balsojumos no vairāk nekā 4 tūkstošiem rakstnieku par streika nekavējošu izbeigšanu balsoja 92,5% dalībnieku, kas nozīmē tikai to, ka mūsu iemīļotie seriāli atgriezīsies pavisam drīz un iespējams arī jaunā kvalitātē.

Jāpiezīmē, ka līdzīgu streiku ASV piedzīvoja jau 80. gadu beigās, kad tas ilga teju 22 nedēļas un ekonomikai tolaik izmaksāja 500 miljonus ASV dolāru (870 miljonus, ņemot vērā dolāra vērtību šodien).

Izsaki savu viedokli