Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Vakar ziņojām par Šveices ceļu policijas netrafarētajiem Audi S4, kas gleznainajā valstī ķer ātruma pārkāpējus. Šodien iepazīstināsim ar iespējams jaunajiem ASV policijas spēkratiem, kas drīzumā varētu nomainīt savu laiku nokalpojušos Ford Crown Victoria.

Kopumā ASV šobrīd dienesta pienākumus pilda vairāk nekā 80 000 Ford lielās klases vienības, tomēr nu jau gados esošās ekipažās tuvākā gada laikā plānots nomainīt pret pilnībā jauniem modeļiem. Šo iespēju – piegādāt vairākus tūkstošus jaunu spēkratu – plāno izmantot Melburnas nacionālā drošības aģentūra, kas patlaban izstrādā drošākus un lietderīgākus automobiļus. Aģentūras partneris ir austrāliešu ražotājs Holden, kas ietilpst General Motors koncernā un policijas vajadzībām plāno piedāvāt Holden Commodore un Pontiac G8 modeļus.

Tādējādi piedāvājums aptver gan labās, gan kreisās puses stūres valstis, nodrošinot lielāku automobiļu noietu. Commodore un G8 ir praktiski identiski un jaudīgi aizmugurējās piedziņas modeļi, kas aprīkoti ar 256 zirgspēkus attīstošiem 3,6-litru V6 benzīna dzinējiem.

Pagaidām Melburnas nacionālā drošības aģentūra uzbūvējusi vienu Pontiac G8 policijas auto prototipu, kuru drīzumā prezentēs ASV varas iestādēm. Tas, protams, aprīkots ar tādām raksturīgām funkcijām kā iestrādātu datoru un modernu rāciju sistēmu.

Izsaki savu viedokli