Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Jaunas tehnoloģijas un attīstība piemeklē ne tikai viedtālruņus, portatīvos datorus un citu elektroniku, ko lietojam ikdienā, bet arī militāro rūpniecību. ASV jūras spēki ir iepazīstinājuši ar jauno un tehnoloģiski attīstīto Zumwalt klases militāro kuģi.

Lai izveidotu vienu šādu kuģi, kas sver gandrīz 15 tūkstošus tonnu, ir 180 metrus garš un 24,6 metrus plats, ASV nākas šķirties no 3,5 miljardiem dolāru, bet, ja katrai plānotajai vienībai pieskaita arī izstrādes, plānošanas un tehnoloģiju attīstības izmaksas, tad kopējā cena sastāda pat 7 miljardus dolāru.

131028-O-ZZ999-103

Protams, šāds milzenis ir labi aprīkots. Ekipējumā ir ieskaitāmi gan dažādas apkārti skenējošas iekārtas, kas ļaus pamanīt mīnas un citus ienaidnieka atstātus brīnumus, gan plašs bruņojums, kas iekļauj visdažādākā veida ieročus. Tāpat uz šī ASV flotes lepnuma ir vieta diviem vidēja izmēra helikopteriem.

Inženieri arī īpaši piestrādājuši pie kuģa formas (superstruktūra, kas veidota no kompozītmateriāliem un īpašo priekšgalu, kas caurdur viļņus) un antenu, radaru radītajiem signāliem, padarot Zumwalt klases pārstāvjus mazāk redzamus ienaidnieku radariem. Kuģa maksimālais ātrums būs aptuveni 30 mezgli jeb aptuveni 56 km/h. Iespaidīgo ātrumu nodrošina 105 tūkstošu zirgspēku elektromotori, ko darbina gāzes un dīzeļdegvielas ģeneratori.

131028-O-ZZ999-101

Šī mīnu kuģa, kas ir pirmais Zumwalt klases pārstāvis, būvniecība tika uzsākta 2009. gada februārī un pagaidām ir pabeigti 74 procenti no izstrādes progresa.

Jāmin arī vēl viens kuģa pluss – zemās apkalpošanas izmaksas, jo tā apkalpes skaits ir optimizēts, ļaujot ietaupīt vietu un nepieciešamos pārtikas apjomus.

Domājams, ka nākotnē šīs klases kuģi sastādīs lielāko daļu no ASV jūras spēkiem pieejamajās mīnu kuģu eskadras.

131028-O-ZZ999-102

Saistītās tēmas: asvierocis

Izsaki savu viedokli