Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Ziņu aģentūra Reuters raksta, ka ASV varas iestādes ir izvirzījušas apsūdzību trim vīriešiem, kurus tur aizdomās par vairāk kā 130 miljonu kredītkaršu un debetkaršu datu zādzību. ASV varas iestādes šo sauc par valsts pastāvēšanas vēsturē līdz šim lielāko uzlaušanas un identitātes zādzības gadījumu, kurā ir tikusi izvirzīta apsūdzība. Par galveno vaininieku tiek uzskatīts Alberts Gonzaless – šim 28 gadus vecajam vīrietim izdevies uzlauzt vairāku finanšu informācijas apstrādes uzņēmumu datortīklus, tādējādi nozogot vairāk kā 130 miljonu kredītkaršu un debetkaršu datus. ASV Tieslietu ministrija uzskata, ka Gonzaless, visticamāk, ir plānojis šo kredītkaršu datus pārdot.

Tiek ziņots, ka Gonzalesam bija divi vārdā nenosaukti krievu tautības līdzzinātāji, un šī trijotne par savu uzbrukumu mērķi esot izvēlējušies uzņēmumus, kas sniedz atbalstu lielākajiem Amerikas finanšu un tirdzniecības uzņēmumiem, tai skaitā elektronisko norēķinu pakalpojumu nodrošinātāju “Heartland Payment Systems”, veikalu tīklu “7-Eleven” un supermārketu tīklu “Hannaford Brothers”.

Uzbrukumi tika veikti laikā no 2006. līdz 2008. gadam, un, lai gan uzņēmumi “Heartland Payment Systems” un “Hannaford Brothers” bija katrs atsevišķi pamanījuši ielaušanos viņu sistēmās, līdz šim nebija zināms patiesais identitātes zādzības shēmas apjoms.

Kā ziņo ārzemju prese, hakeri datu izzagšanai izmantojuši ļoti sarežģītu SQL injekciju. Krāpnieku serveri ir bijuši izvietoti gan ASV (Kalifornijas un Ilinoisas štatos), gan arī Nīderlandē, Ukrainā un pat Latvijā.

Reuters ziņo, ka katram no noziedziniekiem ir izvirzītas apsūdzības par neatļautu piekļuvi datoriem, kuras mērķis ir veikt krāpšanu. Šobrīd visiem trim apsūdzētājiem draud līdz pat 35 gadus ilgs cietumsods.

Izmantotie resursi:
Reuters.com
TVNET.lv

Izsaki savu viedokli