Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Asus jaunākā finanšu atskaite skaidri iezīmē tos tirgus segmentus, kuros izaugsme ir lielāka. Rezultātā Taivānas kompānija mainīs tirgus stratēģiju, vairāk koncentrējoties uz viedtālruņiem un planšetdatoriem.

Asus trešā ceturkšņa ienākumi sasniedza 3,6 miljardus ASV dolāru. Salīdzinot ar iepriekšējo ceturksni, tas ir par nepilniem 20 procentiem vairāk, savukārt attiecībā uz to pasu laika periodu pirms gada, ir piedzīvots kritums par četriem procentiem. Tāda pati situācija vērojama peļņas ailītē – pēdējos trīs mēnešos tā augusi par četriem procentiem, kamēr, salīdzinot ar gadu iepriekš, ir piedzīvots kritums par 26 procentiem.

Asus stacionāro un portatīvo datoru bizness sastāda 57 procentus no visas kompānijas ienākumiem, tādēļ piedzīvotais 3 procentu samazinājums šajā jomā ir īpaši sāpīgs. Planšetdatori sastāda 20 procentus (6 procentu izaugsme tirgū) no kopējiem ienākumiem, savukārt pamatplašu un video karšu ražošana sastāda 13 procentus (kritums par 13 procentiem).

Attiecībā uz nākamo gadu, Taivānas kompānija grasās vairāk koncentrēties uz viedtālruņu, planšetdatoru un portatīvo datoru ražošanu, kopš šie tirgus segmenti ir ieguvuši īpašu popularitāti. Tāpat kompānija grasās mazāk koncentrēties uz pamatplašu un videokaršu ražošanu.

Īpaši liels cerības uzņēmums liek uz viedtālruņu tirgu, cerot uz noieta pieaugumu par 4 miljoniem ierīču gadā (dotajā brīdī Asus saražo aptuveni vienu miljonu telefonu). Rezultātā jau nākamā gada janvārī plānotajā CES izstādē varam sagaidīt vairākus jaunus viedtālruņus no Asus puses.

Nobeigumā gan jāatzīmē, ka Asus vel joprojām ir piektais lielākais portatīvo datoru ražotājs un, pateicoties sadarbībai ar Google, trešais lielākas planšetdatoru izgatavotājs.

asus padfone inf 2

Saistītās tēmas: asusfinanses

Izsaki savu viedokli